Sağlıklı yaşam için sağlık bilgileri.


Saç Dökülmesine Bitkisel Şampuan Tarifi-Saç Çıkarıcı Doğal Kür Nasıl Yapılır

saç dökülmesine bitkisel çözüm doğal sampuan

saç dökülmesine bitkisel çözüm doğal sampuan

Saç dökülmesi şikayetiniz varsa ve saç dökülmesine kesin çözüm olacak bir doğal şampuan tarifi arıyor iseniz sizlere aşağıda yapılışı ve uygulanışını vereceğimiz bitkisel şampuanı denemelisiniz. Bilindiği üzere sağlıklı bir insanın saçlarında günlük ortalama 50 ile 100 kadar saç dökülmesi görülür. Bundan fazlası ise saçlarda seyrekleşme ve kelleşmeye yol açabilir. Saç dökülmesinin hormonal bir takım nedenleri olabileceği gibi stres, beslenme bozuklukları ve genetik etkenler de saç dökülmesine neden olabilmektedir.

Saç dökülmesi nasıl önlenir

Saç dökülmesini yavaşlatmak ve hatta durdurmak için saçların yapısında bulunan vitamin, mineral ve proteinlerin doğal destekler vasıtasıyla saçlara uygulanması gerekmektedir. Saçların yağ emici özelliği kullanılarak bu besleyici maddelerin saça ve hatta saç köküne iletilmesi sağlanabilir. Böylece saç dökülmesinin nedenleri arasında önemli bir yer kaplayan cansız saçlar, saçlarımızın daha iyi beslenmesi sağlanarak güçlendirilebilir.

Saç Dökülmesine Bitkisel Şampuan için Gerekli Malzemeler:
* 1 flakon B Vitamini Kompleksi (vitamin ve biotin içermeli): Eczanelerden kolayca bulunabilecek flakon b vitamini kompleksi ise saçların acil ihtiyacı olan vitaminleri içerisinde bolca barındırır.Böylece saç dökülmesinin sebepleri arasında gösterilen vitamin eksikliğine kesin çözüm bulunmuş olur.
* 1 yemek kaşığı Zeytinyağı: Zeytinyağında bulunan mineraller ve vitaminler saç dökülmesini durdurur ve saç köklerini besleyerek daha güçlü olmasına yardımcı olur.
* 100 ml Bademyağı: Saç diplerini besler ve saç dökülmesine bitkisel çözüm sunar.
* 2 adet Bıldırcın Yumurtası: Doğal bir biyotin kaynağı olan yumurta sarısı saç dökülmesinin nedenleri arasında gösterilen biotin eksikliğine karşı bitkisel çare olur.

Saç Dökülmesine Bitkisel Şampuanın Yapılışı ve Uygulanışı:

Yukarıdaki malzemeleri bir kase içerisine koyup bir tahta kaşık yardımıyla iyice çırpıyoruz. Homojen kıvama gelen karışımı saçlarımı sanki şampuanla yıkar gibi iyice karıştırıyoruz. Saçlarımızda yaklaşık 1 saat kadar bekletilen saç dökülmesine karşı hazırlanan doğal şampuan daha sonra ılık su ile durulanarak saçlardan temizleniyor.