Sağlıklı yaşam için sağlık bilgileri.


Rutin Düzeninizde Spora Da Vakit Ayırın

Bu hafta biraz ekstra motivasyon mu gerekiyor? Sağlıklı ve zinde olmak için bu yedi ipucunu deneyin.

Kilonuzu kontrol edin. Egzersiz yapmak için kilo kontrolü de şarttır. Tüm kaloriyi kastan değil yağdan yakın. Ağırlık ve kondisyon çalışın. Duruşunuzu düzeltin ve aynayı kullanarak spor yapın. Hedefinize ulaşırken her gün biraz daha uzun süre spor yapın. Ağırlık kaldırma güzellik de sağlar. Popnuzu şekillendirir. Koşu, yürüyüş, merdiven çıkma gibi egzersizleri yapın. 30 dakika boyunca seviye atlayarak bunu yapın. Sağlık ve spor kulübüne yazılabilirsiniz.

Kişisel eğitmeninizle size uygun aktiviteleri yapmak daha doğru olabilir. Kalori yakın enerjinizi artırın. Güne başlarken biraz daha erken kalkıp sporunuzu yapın. Oksijen alarak dışarıda egzersiz yapmak hem ayıltır hem güne hazırlar. Derin nefes eşliğinde aktifleşin. Hatta uyanmak için kahveye bile gerek kalmaz. Yumuşak ve yatıştırıcı yoga seansı da size göre olabilir. Oturarak ya da pasif hareketlerle egzersiz yapılmaz.

Dinlenme molasını da önemsemeyin. Metabolizmayı ve dolaşımı tamamen uyandırın. Gün içinde hareketsiz kalıp sadece oturmayın. Telefonla konuşurken en azından kalkıp dolanın. Çocuklarla ter atın. Tırmanış, paten pisti, boks, bowling, bisiklet gibi eğlenceli aktiviteler enerji verir kalori yaktırır. Ağır sırt çantası taşımak sırta ve boyna kötü etki eder. Çantanız dengeli ve hafif olmalı. İki parçaya da ayırarak taşıyabilirsiniz.