Sağlıklı yaşam için sağlık bilgileri.


Rahatlama Amaçlı Bir Tedavi: Refleksoloji

Halsiz mi hissediyorsunuz? Soğuk algınlığı mı yaşıyorsunuz? Refleksoloji tedavisiyle nelerin üstesinden gelebileceğimizi doğal tıp doktoru Leah Sherman anlatıyor.

Uykular. Daha dinlendirici ve rahat bir uyku için, ayak baş parmağının arkasına basınç uygulayın. Ucunda dışa doğru ovarak basınç uygulayın bu, uyku hormonu melatonini düzenleyen epifiz bezine karşılık gelir. Ayak parmaklarını sürümek dinlenme ve yatıştırma özellikli endorfin salgılar.

Adet dönemi. Bu dönemde kramplarla boğuşan kadınlar ayaklarını iki eliyle tutup aşık kemiğini ovmalıdır. Serbest kalan parmaklarla ayak baş parmağının ortasına bastırın. Yumurtalıklar ve rahim gibi hormonları düzenlemeye yardımcı hipotalamus bezini yatıştırır.

Sinüs sorunları. Sürekli migren ve baş ağrısı varsa, yavaş ve sıkıca ayakların altına yastık koyup parmaklarınızı aşağı doğru çekmeye çalışın. Bu noktalara basınç uygulayın. Tıkanıklığı da giderir.
Enerji. Ayak topuğundan baş parmağına kadar tüm tabana basın. uygulamak enerji verecektir. Bu nokta da serbest adrenalin, doğal moral yükseltmekten sorumlu olan böbreküstü bezine karşılık gelir.