Sağlıklı yaşam için sağlık bilgileri.


Rahat Seks Kadınların Doğasında Yok Mu?

Kadınlar seks için mi yaratılmış, genel anlamda neden cinsellikten kaçılıyor bu sorulara cevap arıyoruz.

Rahatça seksi düşünebilmek ve seks yapabilmek kadınlara göre değil buna hiçbir zaman tam olarak hazır değil gibiler. Emin olmadıkları maddi manevi tüm konularda da hazır olamayan kadınlar cinsellik konu olunca daha bir çekingen ve geri planda oluyor. Güvenmediği bir adamla cinsel birlikteliği düşünmüyor.

 

Erkeğin aksine kafasında bu sorular dönüp duruyor ve rahat seks yapamıyor. Bu durum her zaman böyle değil. Güvenilir bir ortam arıyorlar. Partnerin ve ortamın güvenilir ve sağlam olması gerek. böylece daha kolay ve rahat orgazm oluyorlar. Rahat sekste karşı tarafa da daha fazla zevk veriliyor. Cinsel önyargılar kadınlarda her zaman daha çok var.

 

Çok fazla düşünüp kurcalamak isteği kaçırıyor sekste başarısızlık getiriyor. Yüksek libido isteniyorsa olaylar çok fazla içselleştirilmemeli. Cinsel dürtüler kadın ve erkekte hemen hemen aynı fakat avantaj erkekte çünkü rahat seks onların işi. Kadınların ihtiyacı erkekten gelen güven ve yardım. Ruh ve beden zevk almaya hazırlanmalı. Hem kendisi hem partneri tarafından. Tek eşlilik ise cinsellikte bir adım öne taşıyor.