Sağlıklı yaşam için sağlık bilgileri.


Popüler Diyet Yiyecekleri

Her geçen gün zayıflama sektörü büyüyor ve pek çok araştırmaya uzmanlar da kilolu kişileri zayıflatmak için imza atıyor. Ne yenirse yağlar yanıyor, hangi besin zayıflatıyor, vücuttan hangi besinler ödem atıyor gibi sorulara yanıt bulan uzmanlar, bazı gıdalarında diğerlerine oranla daha fazla kilo verdirdiğini belirtiyor. Sofranızda bu besin öğelerinin bulunmasında ve her gün tüketmenizde fayda vardır.

Popüler Diyet Yiyecekleri

Hızlı ve sağlıklı kilo vermek için bu uygulamalar değecektir. Yediğiniz gıdalara bu gıdaları ekleyerek, en azından yeme alışkanlığınızdan vazgeçemeseniz bile bu yiyeceklerle metabolizmanızı hızlandırıp, formunuzu koruyabilirsiniz. Metabolizma hedefli gıdalar genellikle daha kolay zayıflatan gıdalardır. Metabolizmanın hızlanması yak yakımını da sağlayacaktır.
İşte son dönemde uzmanların tavsiye ettiği popüler ve sağlıklı besinler;
Elma sirkesi
Maydanoz
Limon suyu
Beyaz lahana
Acı sivri biber
Kırmızı pul biber
Bol baharat
Dereotu
Brokoli
Su
Kuzu eti
Az yağlı süt ve az yağlı süt ürünleri
Karışık bitki çayları
Marul
Yeşil çay
Domates
Elma, altın çilek, greyfurt ve salatalık

Yeşil Çay ve Zayıflama

Özellikle zayıflama etkisi herkes tarafından bilinen yeşil çay, bayanlar tarafından sıkça tüketilmektedir. Kan basıncınızı düzenleyip, hızlandıran, yeşil çayın bünyesinde taşıdığı antioksidanlardır. Yeşil çay ile gün içerisinde alınan kalorilerin yakımı daha kolaydır. Aynı zamanda yeşil çay, içteki ve dıştaki yağlanmaları engeller.

Yeşil çayı uzmanlar sabah akşam 2 kullanım olmak üzere yemekten yarım saat evvel kullanımını tavsiye etmektedir. Faydasını bu şekilde kullandığınız sürece mutlaka göreceksiniz. Diyetinize ve kilo vermenize yeşil çay dost bir yardımcıdır. Fit bir bayan olmak ve fazla kilolardan kurtulmak istiyorsanız yeşil çayı mutlaka kullanmalısınız.