Sağlıklı yaşam için sağlık bilgileri.


Pilates Ve Yoga Yararlı Egzersizler Mi?

Spor rejimleri hakkında faydalı bilgiler sizi bekliyor. Pilates ve yoga faydalı egzersizler mi?

Hem kasları hem zihni yumuşatan rahatlatan hareketlere sahip her iki egzersiz biçimi de. Sabit bisiklet pedalı çevirme egzersizi yorucu iken bunlar dinlendiricidir. Derin nefesle yapılan bu egzersizler fiziksel rahatsızlıklara da birebir. Daha güçlü ve esnek olmamızı sağlıyor.

Yoga zihne hitap ederken pilates çekirdek gücü oluşturan düşük etkili bedensel aktiviteleri içerir. Vücut duruşu dikleşir postür yapılanır. Bazı gelişmiş yoga ve pilates hareketleri hızlandırılarak setler halinde yoğun olarak yapıldığında kalori de yaktırır.

1 saatlik yoga veya pilates sınıfına katılanlar kalori yakmaya rahatça başlar. Büyük kas grupları ve eklemlere hitap eden bu sporlar dengeyi korur. Kaslar esner ve dayanıklı hale gelir. Kan basıncı yani tansiyonu düzenler, stresi azaltır, uyku bozukluğunu düzenler rahat uyumayı sağlar.

Kolesterolünüz düzene girer. Ağırlık kaldırma ve aerobik dersleri gibi disiplin isteyen egzersizlerdir. Ara vermeden düzenli olarak devam edilmelidir. Deneme yapmadan uygun bir salon ve spor eğitmeni bulmadan giysi ve malzemeleri almadan bu sporlara başlanmamalıdır.