Sağlıklı yaşam için sağlık bilgileri.


Penis Boyutunu Artırmanın Sonuçları Ve Etkileri

Penisinin çok küçük olduğunu düşünenler için günümüzde uygulanan penis büyütme teknikleri işe yarayabilir.

Bilinmesi gereken şey, küçük penise sahip olduğunu sanan erkeklerin cinsel organlarının aslında normal boyutta olmasıdır. Tabi bir de bu işlemlerin riski de yüksektir. Tatsız sonuçları ve gereksiz yan etkilerini bilmeden bu işlemleri yapmayın. İnvaziv olmayan işlemler kullanılır. 1-2 cm kadar büyüten çalışmalar başarılı olabilir.

Bundan fazlasını beklemek hata olacaktır ve aşırı yüklemeler ciddi tehlikeler getirecektir. Güvenli ve etkili oldukları da söylenemez. Kullanılan madde ve cihazlar rahatsız edici olabilir. Morarma, sinir hasarı ve tromboza neden olabilir. Hap ve losyonlar, bitkisel preparatlar, vitaminler, hormonlar penis büyütücü alternatif ilaçlar olarak satılabilir.

Bazı kişilerde ters tepip hastalıklara neden olabilir ve penis boyutunda değişim de yapmazlar. İlaçları doktor tavsiyesi ile kullanın. Vakumlu penis büyüme pompaları ereksiyon sorununu tedavi etmede kullanılır. Geçici olarak peniste büyüme görülür.

Etkili ve kalıcı bir yöntem değildir ve doku hasarına yol açabilir. Kusur ve yaraları tedavide en etkili yöntem cerrahidir. Güvenilirdir ama riskleri de vardır. Görünüm fiziksel ve ruhsal değişim daha ağır ve büyük bir penis için bir kez daha düşünüp tedaviye başlamak gerekir.