Sağlıklı yaşam için sağlık bilgileri.


Penis Ameliyatıyla İlgili 5 Soru Ve Cevabı

Kadın cerrahileriyle ilgili birçok web sitesinde paylaşılan bilgiler bulabilirsiniz. Konu erkek cerrahisi olduğunda fazla bilgi yayınlanmaz.

Öncelikle gerçekten penis ameliyatı gerekiyor mu bunu düşünmek gerekir. Kesme biçme gibi kanlı işlemler riskli olabilir. İmplant gibi tedavilerde kesilme riski var, penis enjeksiyonları, pompası gibi organ üzerine harici bir uygulama daha az risk içerir.

Ayrıca bu tedaviler erektil bozukluğu iyileştirir. Sünnette de lokal veya genel anestezi seçenekleri vardır. Kaşıntı, yanma, ağrı gibi sorunlarda doktorunuzla görüşün. Genital siğilleri temizlemek için penis implantları mevcuttur.

Seksten önce ereksiyonun oluşması için karından veya direkt penisten gelecek bir silindir ile sıvı pompalanır. Seksten sonra bu sıvı tahliye edilir. Bu yarı katı çubuklar cinsel hayatı kolaylaştırır. Bu işlemlere ihtiyacı olanlar bir ürolog ile görüşmelidir.

Böbrek taşı veya idrar kaçırma tedavilerinde de aynı durum söz konusudur. Bunun için bu işlemleri yapan güvenilir bir doktor bulun. Bazı erkeklere göre bu tedavi uygunken bazıları için başka yöntemler uygun olabilir.

Örneğin yaşı çok genç erkeklerde ereksiyon sorunlarına çözüm olamayabilir. HIV gibi risklere yakalanma veya tekrarlama riskini içerebilir. Penis ameliyatından bir iki gün önce evde dinlenmeli, enfeksiyondan uzak durmalı ve organ temizliğine önem vermelisiniz. Yıkayın, antibiyotik ve antiseptik kullanın.