Sağlıklı yaşam için sağlık bilgileri.


Penis Ameliyatı Neden Olunur Tüm Ayrıntıları

Kadınların cinsel, genital ve hormonal cerrahi işlemleri ve sağlık sorunları genelde daha çok konuşulup biliniyor.

Konu erkeklere gelince bilgilerimiz daha az. Penis ameliyatı olmanız gerektiğinde bunu nasıl anlarsınızi penis cerrahisi neden yapılır ve detaylarını öğrenelim. Genelde kendileri için en iyi tedaviyi ve sağlık şartlarını arayanlar kadınlardır. Erkekler bu konuları es geçer.

Ürologların muayenede gözlemlediği sorunlar karşısında bazen çözüm ameliyat olabilir. Peniste kanser olabilir veya başka bir rahatsızlık gelişmiş olabilir. Penis ameliyatı dünya üzerinde çok az uygun görülüp yapılan bir ameliyattır.

Nadir görülür. Ereksiyon bozukluğu veya genital siğillerin alınması açısından yapılabilir, sünnet şeklinde uygun görülebilir. İmplant yerleştirilebilir.

Penisten parça alma gerçekten riskli olabilir, işlemden önce bunu ikiz kez düşünün. Kanama riski enfeksiyon riski de dikkate alınmalıdır. Önceden kan inceltici alınmalıdır. İlaç verilebilir. Penis enjeksiyonu, penis pompası gibi harici cihazlar yerleştirilebilir. Bunlar cerrahiden daha az riskli seçeneklerdir. Kaşıntı, yanma, ağrı gibi sorunlar gelişebilir.

Ürologunuz sizin için en doğru tedavi yöntemini belirleyecek ve önerecektir. Önce muayenede geçeceksiniz. Doku sabitleme ya da çıkarma işlemi de yapılabilir. Daha gerçekçi beklentileriniz olmalıdır. cerrahi de tamamen iyileşmenin garantisi değildir. HPV gibi genital siğillerin tekrarlama şansı da vardır.

Penis ameliyatından önce ve sonra hijyene maksimum dikkat edilmelidir. Doktorunuz da gerekenleri size söyleyecektir. Özel bir antiseptik ile ameliyattan 3 gün önce penis temizlenir. Antibiyotik kullanılır. Tamamen hazır olunduğunda ameliyata girilir.