Sağlıklı yaşam için sağlık bilgileri.


Partnerinizin Favori Yemeğini Biliyor Musunuz?

Onun hangi yemeği en çok sevdiğini bilmeniz ilişkide neleri olumlu etkileyebilir?

Cinsel faktörler açısından bunun önemi büyük. İletişim becerileri ilişki memnuniyetini etkiler. Eşinizin yaşam becerileri ve istekleri hakkında bilgi sahibi olmanız ve iyi bir iletişiminizin olması seksi iyi etkiliyor. Para yönetimi, iş durumları ve sağlık konularında da ortak olmanız gerek.

Amerikan davranış araştırma enstitüsü bu araştırmayı yapmıştır. 2200 ilişki yaşayan çift üzerinde incelemeler yapılmıştır. 7 önemli faktör belirlenmiştir. İlişki memnuniyetini etkileyen faktörler dikkate alınmıştır. İlişki beceri değerlendirmesi iletişimin çok üstünde görülmektedir.

İletişimin bile önüne geçen faktör onun ne istediğini bilmektir. Doğum gününü, sevdiği yemek ve mekanları bilmeniz bunu ona göstermeniz önemlidir. Aşk, seks, stres yönetimi ve tartışmadan zaman geçirmek de bunu destekler.

Güçlü bağ kurmanın yolu ne istediğini bilmekten geçiyor. Hayalleri, korkuları, başarıları, başarısızlıkları, finansal zaafları gibi çok yönlü bilginiz olması önemlidir. Yemeklerde eğlenceli neşeli ve konuşkan olun ve iyi bir dinleyici olun.

Onun hakkında mümkün olan her şeyi öğrenin. Utangaç ise yan yana yürüyün ve konuşun. Gözlerinin içine bakmadan da ürkütmeden de iletişim kurulabilir. Yaşam boyu partnerinizle mutlu bir ilişki istiyorsanız sevdiği yemekleri de iyi bilin ve iyi bir sunum yapın.