Sağlıklı yaşam için sağlık bilgileri.


Parlak Ve Beyaz Dişler İçin İpuçları

İnci gibi bembeyaz bir gülümseme için diş parlatma ve beyazlatma ipuçları ister misiniz?

Soluk gri veya sarı renkli dişlerden sıkıldınız. Hastalıklar, kullanılan maddeler, yiyecekler ve genetik nedenleri olabilen diş solukluğunda en büyük etken yediklerimiz. Evde kendi başınıza uygulayabileceğiniz diş beyazlatma bantlarını bir deneyin. Bu kitler, yüzeysel lekeleri temizler. Diş macunu etkili şeritlerdir ve diş yüzeyine yapıştırarak uygulanır.

Sararan dişleri aydınlatan bu tip ürünler eczaneden bulunabilir. Beyazlatıcı yoğun etkili diş macunlarını tercih edin. Nane ferahlığı veren komple bakım yapan türlerini seçin. Dişlerin doğal rengini değiştirmeyen kimyasal içermeyen doğal ürünleri alın. Diş fırçasını nazik kullanın. Kereviz, elma, armut, havuç gibi bazı gıdalar tükürük seviyesini artırır ve dişler üzerinde yemek artıklarını temizler.

Diş rengini bozan ve artık yapan yiyeceklere dikkat. Şekersiz sakız da çiğneyebilirsiniz. Diş çürüklerini nötralize eder tükürük salgılarsınız ve dişler temizlenir. Çok sık diş beyazlatma işlemi yaptırmayın veya yapmayın. Üst üste bunun yapılması dişlerde kalıcı mavileşmeye neden olabilir. Diş eti iltihabı ve çürükleri tedavi ettirin. Kafein ve sigaradan ve alkolden uzak durun. Günlük diş bakımını unutmayın. İp ve fırça kullanın.