Sağlıklı yaşam için sağlık bilgileri.


Orgazm Olmadığınızda Eşiniz Neler Hissediyor?

Orgazm olma cephesinden iyi haberlerimiz var. Kadınlara müjde!

Orgazm olamıyorsanız ya da olmuş gibi davranyorsanız eşiniz neler hisseder neler düşünür bunu merak ediyorsunuz değil mi? Seksin sonunda kadınların orgazm olmaması aslında pek üzerinde durdukları bir konu değil. Bundan daha fazlasını bekliyorlar. Cinselliği orgazmla değerlendirmiyorlar. Kadın ve erkeklerle yapılan soru cevap araştırmalarına göre odak noktaları farklı olsa da cinsellikte orgazm olmamak erkeklere göre çok da önemli değil.

 

Kadın cinselliğinde orgazm deneyimi, orgazm eksikliği çok önemli hatta kadına göre erkek partnerlerine orgazm taklidi yaparak mesaj göndermeye çalışılıyor. Sanki orgazm olunca tatmin olacaklar gibi. Erkeği hoşnut tutmak için orgazm taklidi, mastürbasyon, striptiz, seks oyuncakları ve çeşitli fanteziler öne sürülüyor. Klitoral uyarılma kadınlarda her seks sırasında olmayabiliyor.

Orgazm olmak tatmin olmak zevk almak demek olsa da erkekleri etkilemeyen bir durum. Yatakta herşey çok güzeldi harika bir seks yaşadınız ve bitişi yani finali kötü oldu. Erkeklere göre kadın orgazm olmadığında onlar adına üzülüyorlar bunda kendilerini de sorumlu görüyorlar fakat yine de onlara sahip olduklarını belirtiyorlar. Üzüldükleri gerçek ama onların tatminini etkilemiyor ve orgazm taklidi yapabilmelerini de takdir ediyorlar. Doğal olmak akışına bırakmak gerektiğini düşünüyorlar.