Sağlıklı yaşam için sağlık bilgileri.


Orgazm Güçlükleri İle Başa Çıkın

Seks, eğlencelidir ve iyi hissettirir. Sonuca ulaşırken tam doruklardayken boşalmadan önce orgazm güçlüğü büyük bir sorundur.

Eşinize duygusal ve fiziksel açıdan yakın olmanın en iyi yolu sekstir. Seks terapisti veya bir uzman kontrolü gerekebilir doğru teşhisle durumu kurtarmanız mümkün olabilir. Bunun için tedaviler mevcut.

Tatmin edici cinsellik ve orgazm kolaylığı için öneriler verilecektir. Orgazm sorununun her zamanki sorumlusu kadın değildir. Buna erkek de sebep olabilir. Erkeklerin de fiziksel ve duygusal problemleri yüzünden orgazm yaşanamayabilir.

Hiç orgazm olamama, uzun zaman sonunda orgazm yaşanamaması, orgazmda gecikme, tatmin edici olmaması, gecikmeli boşalma, orgazm olmadan boşalma gibi sorunları kapsar.

Potansiyel sebepleri arasında; ilişide problemler, yatak odanızdaki sorunlar, fiziksel ya da duygusal yaralanma veya travma, sinir stres ve hormanl dengesizlikler, utangaçlık, eğitim eksikliği, bilinçsizlik, antidepresan veya ilaç kullanımı ve korkular orgazmı önler.

Doğru problem teşhisi ve etkin tedaviyle orgazm sorununu önlemek mümkündür böylece seks hayatınızda mutluluk geri gelir. Samimi olun kimseyi suçlamadan eşinizle birlikte doktora gidin.