Sağlıklı yaşam için sağlık bilgileri.


Onun Vücut Dili Ne Söylüyor?

Vücut dili bir reflekstir. Araştırmalar gösteriyor ki, o an kafamızdan bilinçli olarak geçenler reflekslerle hareketlerimize yansıyor.

Beyindeki limbik sistemle duygular nano saniyelerle paralellik gösteriyor. Pek çok hareketin bir anlamı var. Loş bir ortamda, botokslu birinde veya içkiliyken vücut dili okumak imkansız gibidir. Tutarlılık ve iyi gözlem ile vücut diliyle iletişim kurulabilir.

Önce rahatlığına bakın. Gövdesi ve ayak yönü size doğru mu yoksa yanınızda rahatsız mı bakın. Göz teması yapıyor mu sürekli gözlerini kırpıp kaçırıyor mu? Gergin ve terli mi? Sözlü ve sözsüz hal ve hareketlerini gözlemleyin birbiriyle uyuşuyor mu?

Aniden dizinize veya kolunuza dokunuyor mu birden boynunu veya kulağını kaşıyor mu? Bunlar heyecanlandığının sinyalleridir. Gülümsemesi gözlerinde de oluyor mu, yoksa sadece dudak ve tebessümle sahte gülücükler mi saçıyor?

Elleri masada rahatça açık mı yoksa saklısı gizlisi veya sinirli halleri var diye masanın altına mı kaçırıyor? Çenesini elliyorsa bir şeye karar veriyordur.

Bacakların yönü ve açıklığı da sohbete açıklığını ifade eder. Yalan söylerken gözler fazla temas etmez genelde aşağı bakılır sürekli kırpıştırmak yalan ve sahteliktir.