Sağlıklı yaşam için sağlık bilgileri.


Online İlişkilerde Bazı Önemli Tavsiyeler

İnternette arkadaşlık sitelerinde aşkı ve duygusal ilişkiyi arayan kişi sayısı fazla.

Bu kişilere online aşkı arama ve bulma konusunda tavsiyeler veriyoruz. Yeni biriyle tanışırken nelere dikkat edilmelidir? Popüler ve alternatif bir tanışma yöntemini denemeye değer..

Cesaret ve plan gereklidir. Neler konuşacağınızı nereye gideceğinizi planlayın. Kontrolü elinizde tutun. Kişisel tercihlerinizi dile getirin ne her şeye siz karar verin ne de sadece karşıdan bekleyin. Ortak ilgi alanlarınızdan birine yönelin. Uygun bütçe durumlarına dikkat edin. Gerçek bir ilişkiyi bulmak için büyük küçük ayırt etmeden birçok siteyi gezebilirsiniz doğru arkadaşlık sitesini bulana kadar arayın ve deneyin. Profilinizi gerçek ve orijinal oluşturun. Yalansız her şey ortada olsun. Sahtelik hissederseniz konuşmadan ayrılın.

 

Dürüstlük ve güvene önem verin. İlk seferde bir çok sırrınızı kimseye vermeyin. Kendinizi yavaş yavaş zamana yayarak tanıtın. İçgüdülerinizi izleyerek karşıdaki kişiyi inceleyin tartın. Bağlanmak yok, unutmayın sanal bir arkadaşlıkla başladınız. Reddetmeyi ve reddedilmeyi öğrenin. O farklı bir yaş aralığı ve yaşama alanı tercih ediyor olabilir kişisel algılamadan kibarca geri çekilin. Gerekirse siz de hayır demeyi bilin. İstediğinizi tam olarak bilin ve filtreleyerek hedefe odaklanın. Sadece Facebook’ta birilerine fotoğrafınızı gösterip ilgi çekmek için birini aramayın. Buluşma yerinizi tarihini şeklini iyice konuşun gerekirse arkadaşlarınızla buluşmaya gidip eğlenceli bir ortam yaratabilirsiniz.