Sağlıklı yaşam için sağlık bilgileri.


Neden Göbeğim Erimiyor Diyenlere Müjde!

Karnınız hep şişkin ve göbeğiniz bir türlü gitmiyor mu? Yaza girerken düz bir karın için yağ eritme önerileri..

Göbeğinizden kurtulmak için asla yapmamanız gerekenler…

 

Uzmanlar neden insanların çoğunun karnını eritemediğinin ve yağsız kaslara sahip olamadığının cevabını veren 5 sebebi açıkladı. İşte asla yapmamanız gerekenler…

 

1. Birçok kişinin sağlıklı besin diye nitelendirdiği yiyecekler aslında kilo almanın en önemli etkeni olan abur cuburlardan başka bir şey değil. Hatta diyet besinleri sektörü de sizi kandırarak karına kâr katmaya devam ediyor.

 

2. Karın egzersizleri, mekik ve karın kaslarını geliştirdiği söylenen diğer aletler, karın kaslarına sahip olmada en yetersiz çözümdür. Hangi egzersizin size faydalı olabileceğini yalnızca uzmanlar bilir.

 

3. Sıkıcı kardiyo egzersizleri kilo kaybetmek ve karın kası yapmak için en iyi yol değildir.

 

4. ”Hızlı yağ yakıcı” haplar veya buna benzer diğer ilaçlara para harcamanıza gerek yok. Doğal besinlerin gücünü keşfetmeniz sizin için çok daha faydalı olacaktır.

 

5. Karın kası kemerleri, egzersiz sandalyeleri ve reklamlarda gördüğünüz diğer karın kası aletleri… Bunların hepsi zaman ve para kaybı. Yanıltıcı reklamların aksine, televizyonda gördüğünüz muhteşem vücutlu modeller bu aletleri kullanmadı. Onların sırrı gerçekten işe yarayan egzersizler ve doğru besin tüketimi. Bu yüzden reklamlara aldanmayın.