Sağlıklı yaşam için sağlık bilgileri.


Nar İle Zayıflama: Nar İle Kilo Verme

Zayıflatan meyveler arasında nardan da bahsedebiliriz. Nar ile zayıflama mümkün mü? Nar ile kilo vermenin sırlarından bahsedelim:

Narın Faydaları

Bildiğiniz gibi nar bir meyve türü olan yiyecektir. Ancak sebzelerde olduğu gibi zayıflatıcı etkisi bulunmaktadır. Nar meyvesi, yapılan araştırmalara göre eski yıllarda ülser tedavisine, ağız yaralarına ve ishal sıkıntısına iyi geldiğinden dolayı tedavi amaçlı yenilirmiş. Kalp ve damar hastalıkları, kanser ve şeker hastalığı gibi birçok hastalıklarda da nar yenilir.

Nar meyvesinin hayvanlar üzerinde yapıldığı bir meyvede de meme kanseri ve kolon hastalığına da iyi geldiği ortaya çıkmıştır.

Nar İle Zayıflama: Nar Zayıflatır mı?

Narın vücuttaki yağı yaktığı ve kilo verdirici özelliği olduğu da diğer bir deneyde ortaya çıkmıştır.

Özellikle de kış aylarında bol bol yiyerek, metabolizmanın yavaşladığı dönemde destek verebilirsiniz. Yazın yapılan spor ve egzersizlerin bu dönemde yapılamamasından dolayı kilo kaybı için nar size mucize bir çözüm olacaktır.

Bir uzmana danışarak nar destekli bir beslenme programı ile istenilen kiloya daha çabuk ulaşabilirsiniz.

İçeriğinde bulundurduğu B ve C vitaminlerinin yanı sıra kalsiyum, fosfor, potasyum, çinko ve magnezyum minarelerini ve pektin adı verilen diyet lifini içermektedir. Bu diyet lifler sayesinde de yapılan araştırmalara göre nar suyunun karın bölgesindeki fazla yağların azaltılmasında etkili olduğu gözlemlenmiştir. Her gün düzenli bir şekilde nar suyu içen bir kişinin de bir ay sonucunda karın çevresindeki yağ hücrelerinin gelişiminin yavaşladığı tespit edilmiştir. Aynı zamanda nar da E vitamininden 20 kat daha güçlü olan polifenol maddesi bol miktarda bulunmaktadır.