Sağlıklı yaşam için sağlık bilgileri.


Mutsuz Olduğunuzu Gösteren 10 Belirti

Mutsuz olduğumuzu karşı taraf nasıl anlar, hangi işaretleri fark etmeden veririz?

Çok fazla tv izlemek. Sürekli televizyon izlemek depresyonu getirir. Ara vererek tv izleyin, ona bağımlı olmayın. Çok sevdiğiniz ve size huzur veren programları izleyip kendinizi dinlendirin ve mutlaka ara verin. Asosyallik ve mutsuzluk belirtisi çok tv izlemektir.

Sorunlu ilişkiler. İçinizde büyüyen umutsuzluk sorunlu tartışmalı yürümeyen insan ilişkileriniz mutsuzluk göstergeleridir. Yeni insanlarla tanışırken çekingen ve arka planda olursunuz. Yeni evli insanlar bekarlara göre daha mutludur. İlk etapta durumlar iyiyken sonra kötüleştirmeyin.

Yeni deneyimlerden kaçınmak. Mutsuzluk işaretlerinden biri de budur. Paraşütle atlamak, yamaç paraşütü yapmak, uçağa binmek ya da biriyle tanışmak yeni deneyimlerden uzak dururlar.

Beslenme ve iştahtaki değişimler. Mutsuz bir kişi ya çok yer ya hiç yemez. Kilo ve fiziksel değişiklikler görülür. Fazla kilolu olmak bizi depresif yapacaktır. Karın yağlarını eritin ve kilo verin.

Kontrol edilemeyen bir stres görülür. Çevreye mutsuzluk yayarlar psikolojik ve fiziksel olarak stresi sonuna kadar yaşarlar. Gerginlik, tartışmalar ve anlaşmazlıklar görülür.

Sinirlilik. Kötü bir gün geçireceğimize inanır ve çoğu şeye sinirleniriz. Bir şey bulamadığımızda bile öfkelenir çabuk parlar bağırıp çağırırız.

Sabit zevk arayışı içinde oluruz. Kilo vermeye ya da zengin olmaya kafayı takar olmayacak işler peşinden koşmaya çalışırız.

Cinsel anlamda değişmeler. Cinsel istek eskisi gibi değildir, mutsuzken hiçbir şeyden zevk alınamaz.

Uykusuz geceler. Gece yarısı uykumuz bölünür, uykuya geç dalarız. Kötü kabuslar da buna dahildir.

 

Sürekli gündüz esner ve uyku ihtiyacı duyarız. İşte mutsuz bir insanın belirtileri bunlardır.