Sağlıklı yaşam için sağlık bilgileri.


Mutluluk Hakkında Konuşulan Efsane Ve Gerçekler

Efsanelerden biri ya mutluluğa sahipsinizdir ya da değilsinizdir cümlesidir.

Mutlu görünmek ve mutlu olmak farklıdır. Bunun yanında genetik özellikleri farklı iki çocuğunuzdan biri mutlu iken diğeri huyları ve genlerinden dolayı mutsuz olma eğilimindedir. Kişi ayar noktasını yakalarsa her durumda mutlu olabilir. Hayatta anlamlı bir amacı olan kişi çabalar ve arada kalmadan yaşayabilir.

 

Meditasyon ve egzersiz programı ile neşenizi yerine getirin. İnsan ilişkilerinizi geliştirin sosyalleşin.
Diğer bir efsane mutluluğun bir varış noktası olduğudur. Hedefler satın alına da bilir alınamaya da bilir. Evlilik, iş, mutluluk gibi şeyler satın alınamaz. Mutluluk resminin sadece %10unu görmeyin. Mutluluk varlığı ve kalıcılığının kontrolü sizin elinizdedir. Size davranışlarının ve düşüncelerinin değişmesi yine sizin elinizde.

Mutluluk, hayat yarışında varılan bir bitiş çizgisi değil. İnsanlar mutlu olduklarında daha sosyal, aktif, meraklı, yararlı ve yaratıcı olur. Yeni şeyler dener. Mutluluk bir duygusal uçuş bir fantezi değildir. Hayatın gerçeğidir ve uzun vadede yarar sağlar.

Mutluluğunuzu tek bir noktaya bir konuya bağlamayın. Mutlu olunacak birçok şey bulabilirsiniz. Olumsuz düşünceleriniz olumluların önüne geçemesin. Size uygun sizin için yaratılmış yerler, insanlar, objeler mutlaka var doğru olanı seçin ve sıkıntılardan arının.