Sağlıklı yaşam için sağlık bilgileri.


Mutluluk Hakkında Bilmediğiniz 6 Şey

Parayla mutluluk satın alınamıyor. Bu güzel duygusal durum için herkes çabalıyor ama mutluluk hakkında bilinmeyen bir o kadar da şey var. İşte bilinmeyenler.

Para bazı durumlarda mutluluk getirebiliyor. Maaşı ve geliri yüksek olan kişiler istedikleri şeyleri yapabiliyor ve böylece refahları da artıyor. Mutluluk ve duygusal anlamda rahatlama yaşanıyor.

Anti depresan ilaçlar ile yoga gibi rahatlatıcı aktiviteler de aynı etkide ruhsal rahatlama sağlıyor.

Beyinde benzer gerçek fiziksel hareketler ruhsal düşünceleri olumlu teşvik ediyor. Strese anında cevap veren meditasyon verimliliğimizi artırıyor.

Gözlerinizi kapatın sessizce oturun 20 dakika boyunca odaklanın ve rahatlayın.

Eşi zayıf yani ince olan kişiler evliliklerinde daha mutlu oluyor. Formda kalma fikri insanları mutlu ediyor. Çoğu çiftte durum bu. Aç kalarak değil sağlıklı beslenerek bunu başarmak önemli.

Boşanma oranlarına rağmen evlilik huzur ve mutluluk veriyor. Evli insanlar araştırmalara göre daha mutlu.

Yaş sadece bir sayı değildir. Ehliyet, diploma, kariyer başarıları ve belki de bir ev bir araba istiyorsunuz. Yaşınız geç değil isteklerinizi gerçekleştirin. 40 yaşında da 70 yaşında da başarı ve mutluluk aynıdır.

Facebook mutsuz edebilir. Başka insanların başarıları, beğenileri, fotoğrafları, evlilikleri gibi şeyler bazen bizi üzebilir. Diğerlerinin mutluluğu sizi üzüyorsa sosyal medyadan uzak durun.