Sağlıklı yaşam için sağlık bilgileri.


Mükemmel Bir Cilt Bakımı İçin Öneriler-1

Cilt tipinizi bilin. Mükemmel görünümlü bir cildi kim istemez? Cilt bakımından önce cilt tipinizi öğrenin. Dikkat çekmek bundan sonra kolaylaşacak.

Kuru cilt pul pul dökülür ve serttir. Yağlı cilt parlaktır ve gözenekleri büyüktür. Karma cilt yanaklarda lekeler görülür alın burun çene yağlıdır. Hassas cilt yanık ve makyaj sonrası acı ve kaşıntı hisseder. Normal cilt hassas değildir açıktır.
Normal cildi temizlemek için sabun kullanmadan ılık suyla yıkayın. Pahalı ürünlere gerek yok. Yumuşak bir temizleyici ile fırçalamadan yavaşça temizleyin. Ilık veya sıcak suyla bolca durulayın.
Kuru cildi temizlemek için alkolsüz aromasız bir temizleyici ürün kullanın. Yumuşak bir ürün seçin. Nazikçe uygulayın bol suyla durulayın. Sıcak su kullanmayın. Haftada 1 kez peeling yapın. Daha net bir görünüm sağlar.
Yağlı cildi temizlemek için yağsız köpük temizleyici kullanın. Bol sıcak suyla durulayın. Toner veya sıkılaştırıcı ürün kullanın. Cildi hep temiz tutun.
Hassas cildi temizlemek için nazik bir temizleyici ile yıkayın ılık suyla durulayın. Peeling ve alkollü ürünler kullanmayın. Asit yerine aloe, papatya, yeşil çay polifenoller ve yulaf gibi sakinleştirici maddeler içeren ürünlere yönelin.
Yağlı cildi nemlendirin. Kurumasını böylece önlersiniz. Her gün kullanın. Güneş kremi kullanmadan dışarı çıkmayın. Güneşe çıkmadan 15 dakika önce güneş koruma kremini sürün. Yatağa makyajlı girmeyin mutlaka akşam makyajınızı temizleyin.