Sağlıklı yaşam için sağlık bilgileri.


Metabolizmanızı Hızlandıran 10 Yöntem Nedir?

Vücut kitle endeksi olan kilo boy oranına bağlı olan metabolizma yavaş çalışıyorsa hızlandırılabilir.

Vücudunuz birçok faktöre bağlı olarak kalori yakar. Bazı insanları metabolizması hızlıdır. Erkekler her zaman kadınlardan daha fazla kalori yakma eğilimindedir yani metabolizmaları daha iyi çalışır. 40 yaşından sonra metabolizma gittikçe yavaşlar. Yaş, cinsiyet, genetik ile bu durum değişebilir. Destek almak için başka yollar da olabilir. 10 metabolizma artıran yöntem..

Sürekli kalori yakmaya çalışarak kas yapmaya bakın. Daha fazla kası olan kişilerde bu hız yüksektir. Günlük 2 kalorilik kas yakın yeter. Vücudun her yeri aktif hale gelir. Kas egzersizlerine devam edin.
Aerobik yapın. 1 saatlik egzersiz sonrası metabolizmanız bomba gibi çalışmaya başlayacaktır. Aktif bir spor salonunda daha etkin sonuçlar alırsınız.
Daha fazla su için. Bedensel işlemler için su iyi bir yakıttır. Susuzluk metabolizmayı yavaşlatır. Günde en az 8 bardak su için. Daha fazla sıvı içeren ürünler tüketin.
Masum atıştırmalıklar. Masum zararsız atıştırmalıklar daha çok yemenizi önler. Ara öğünlerde 3 saatlik aperatif araları verin.
Sade şekersiz kremasız kahve tüketmek de metabolizmayı hızlandırır.
Bir diğer dengeleyici içecek de yeşil çaydır.
Aç bırakan şok diyetlerden uzak durun. Başkalarının yaptığı diyetlerden kaçının.
Bisiklet gibi sağlıklı spor içeren aktivite ve egzersizleri yaşam biçimi haline getirin.
Elma, yulaflı kepekli bisküvi gibi sağlıklı meyveli atıştırmalıklar yiyin.
Enerji içeceklerinden uzak durun.
Proteini mutlaka en az 1 öğünde bolca tüketin.