Sağlıklı yaşam için sağlık bilgileri.


Mantar Tüketimi Hpv Virüsüyle Savaşabilir Mi?

Jinekoloji ve onkoloji birimleri kadın kanseri ve cinsel sağlığı üzerine yaptığı araştırmalarda ilginç bir bilgiyle karşılaşmıştır.

Buna göre mantar bitkisinin HPV virüsüyle bir ilgisi var. HPV ile enfekte olan bileşik dokularda mantarın kurtarıcı özellikleri göze çarpmıştır. Bu virüsü ortadan kaldırma konusunda desteği büyüktür. Mantar yiyenlere de yemeyenlere de mantar tüketmeleri için bir neden daha!

Aktif heksoz korelasyon bileşiği sayesinde mantar besini, serviks kanserindeki tümör hücreleri ve HPV virüsü hücreleri ile savaşıyor. Hem kanseri önlüyor hem gelişimini durduruyor ve tedavi ediyor. HIV ve HPV virüsleri bilindiği gibi cinsel temasla bulaşan ve kadının genital organında kansere de yol açan hastalıklar.

Bağışıklık sistemini ve iyi hücreleri korumak adına mantar tüketimi öneriliyor. Blok tümörlerin dokulaşarak yayılmasını önleyen bir doğa mucizesi. Araştırmacılar bu bulgularla heyecanlanmış ve konunun devamı üzerinde çalışmalar yapmaktadır. B6 vitamini ve lifle dolu mantar besini HPV ile mücadelede oldukça etkilidir.