Sağlıklı yaşam için sağlık bilgileri.


Libidoyu Yükselten 6 Sürpriz Etken

Çiftler arasında boğucu bir cinsel hayat varsa ilişki de bir noktada sekteye uğrar. Bunu aşmak için libidoyu yani cinsel arzuyu güçlendirmenin yolları bulundu. Bu etkenleri detaylıca öğrenelim.

 

Kendinizi ve eşinizi korkutun. Korku derken, birlikte sahilde romantik bir yürüyüş yerine beraber dalgalara karşı sörf dersi alın. Adrenalin pompalanması sizi yakınlaştıracak. Vahşi, enerjik ve çekici yaklaşımlar kadın ve erkeği birbirine çeker. Kırmızı şarap köpükleriyle bir banyo keyfi yaşayın.

Alkol ile cinsel istek ve vajinal aktiflenme doruğa çıkar. Şaraptaki polifenollerin cinsel dürtüyü artırdığı kan akışı sağlayarak uyarılma sağladığı biliniyor. Yoga ile esnek olmayı öğrenin. İyi bir pozisyoncu olmak yatakta işinize yarar. Farklı ve daha fazla cinsel temas libidoyu artırır.

Orgazmı artırır. Tatlı ve sıcak dokunuşlarınızı kullanın. Onu parmaklarınızla yavaşça sevin. Yakınlık teması ve hissi uyarılmayı artırır. Beklenmedik anlarda onu yakalayın ve şaşırtın. Ateşin ve aşkın rengi kırmızıyı giysilerinizde kullanın. Güçlü bir sinyal verir romantizmi sağlar. Ten kokunuz onu uyarabilir. Terli bile olsak ten kokumuz karşı tarafı cezbedip uyarabilir. Kortizol hormonu düzeyi artabilir ve kokularınız aklını başından alabilir.