Sağlıklı yaşam için sağlık bilgileri.


Kuru, Yağlı Ve Yıpranmış Saçlara Bakım

Saç telleri günde 100 tele kadar dökülebilir. Bundan fazlası başka bir soruna işaret olabilir.

Saçlarımıza nasıl bakmalıyız ve sağlıklı ve güzel olması için neler yapmalıyız? Kuru, yıpranmış ya da yağlı fark etmez, saçların türüne göre bakım reçeteleri var. Evde kolayca hazırlanıp uygulanabilen tariflere göz atın.

Kuru saçlar için bakım önerileri.
Kafa derisini kurutan ilaçlara dikkat edin. Aynı zamanda ilaçlar ve saç ürünleri de saç derisini kurutacak cinsten olmamalı. Hindistancevizi yağı ve zeytinyağı bu saçlar için idealdir. Saç derisini besler kan akışını canlandırır saçları uzatır. Sıcak güneş ve sıcak su etkilerinden saçınızı koruyun. Ilık suyla şampuanlayın. Bira da saç dökülmesini önler arada besleyin. Yumurta akı da kuru ve kırılgan saçlara birebirdir. Ardından durulanır.

Yağlı saçlar için bakım önerileri.
Limon suyu, kına, çay gibi ürünler saçların kırılıp dökülmesini önler yağ dengesini sağlar. Limon suyu vitamin ve mineraller bakımından iyi gelir. Çay asitleri de kafa derisindeki yağı dengeler. Kına, bal, zeytinyağı macununu sürün ılık suyla durulayın.

 

Yıpranmış saçlar için bakım önerileri.
Saç aletlerini kullanmayın, sert davranmayın, güneş ve denizden koruyun. Muz püresi, bal, limon suyu, biberiye yağı gibi seçenekler saçları besler.