Sağlıklı yaşam için sağlık bilgileri.


Kronik Bel Ağrısı İçin Yoga Ve Streç

Kronik bel ağrısına son vermek için düzenli olarak yoga yapabilirsiniz.

Streç yani germe egzersizlerini de içeren yoga, dinginliğin yanı sıra ağrıları da hafifletiyor. Ağrı önleme ve yönetimi önerilerinde yoga da var. Bel ağrıları belirtileri böylece azalabiliyor. Kuzey Carolina Üniversitesi’nden Dr Timothy Carey bu açıklamayı özellikle vurguluyor. Gevşeme, germe ve nefes bileşenlerini içeren yoga hareketleri kronik bel ağrıları için biçilmiş kaftan.

Uzun süredir kronik bel ağrısı çeken yetişkinlerle yapılan yoga seansları sonucunda ağrıların azaldığını hatta tamamen kaybolduğunu bildirmişlerdir. 12 hafta sonunda bel ağrısından eser kalmıyor. Hiç ağrı yaşamamış adeta bir bebek gibi iyi hissettiklerini belirtmişlerdir. Ayrıca yoga, mutluluk verip stresi de önlüyor.

İltihap giderici ağrı kesici ilaçlar bel korseleri ne varsa denemiş ama sonuç alamamış kişiler, yoga ve streç sayesinde eski sağlıklı yaşamlarına kavuşabilir. Şifa bulduktan sonra yaşam alışkanlığı olarak yogaya devam edenler de oldukça fazla sayıda ve memnunlar. Bel ağrılarından şikayetçiyseniz hemen yogaya başlayın, uzanın derin nefes alıp verin gerinin gevşeyin ve yoganın tadını çıkarın.