Sağlıklı yaşam için sağlık bilgileri.


Koşmanın 9 Bilinmeyen Sağlık Yararı

Çeşitli sağlık yararlarını bilmek size ilham verebilir ve koşuyu sevdirebilir. Kan akışını ve dolaşımını destekler ve hızlandırır.

Çeşitli organlar bu akıştan yararlanır ve beslenir. Kalp krizi, yüksek tansiyon, inme ve kolesterol gibi sorunları azaltır, önler. Akciğer fonksiyonunu artırır. Yaşam kalitesini artırır daha iyi nefes almaya yardımcı olur. Kalori yakmanın vücut şekillendirmenin en iyi yoludur. Yaşlanma sürecini erteler genç ve dinamik kalmayı sağlar.

En iyi egzersiz türlerinden biridir. Yoğun tempolu ağırlık kardiyo çalışmasına denktir. Depresyonu tedavi edebilir. Endorfin hormonu salgılatır ve iyi hissetmeye olumlu düşünmeye sevk eder. Bunalım, sıkıntı, endişe ve strese bire birdir. Tüm besinlerin iyice emilmesini ve sindirilmesini sağlar. Tüketilen besinlerdeki faydalı şeylerin iyice alınmasını sağlar.

Bağırsağı hareketlendirir kabızlığı önler. Bacak ve kalça kemik yoğunluğunu düzenler. Kemik erimesine romatizmaya çaredir. Kemikleri güçlendirir yaşlılık sorunlarını azaltır. Uyku düzenler. Zihni dağıtır ve sakince uyumanızı sağlar. Koşmak en başta kendine güveni artırır. Dünyadaki varlığınızı sever herkese olumlu yaklaşırsınız.