Sağlıklı yaşam için sağlık bilgileri.


Konsantre Olmayı Kolaylaştıran Beyni Besleyen Gıdalar

Ginseng, balık, karpuz ya da kafein, hangisi sizin besininiz? Beyni besleyen konsantre olmanızı kolaylaştıran gıdaları öğrenelim..

Kafein, zihni ve odaklanmayı en üst seviyeye getirir. Alarma geçersiniz. Akıl veren sihirli bir zeka açıcı değil ama odaklandırır. Enerji verir, uykuyu açar, kahve, çikolata ve enerji içecekleri gibi besinlerde bulunur. Etkileri kısa vadelidir. Gergin ve rahatsız olabilirsiniz aşırıya kaçmayın.
Şeker uyanıklığı sağlar beyin yakıtı gibidir. Sofra şekeri değil glukoz metabolizmayı canlandırır karbonhidrattan yapılan değil. Şekerli bir içecek enerji verir. Kısa vadeli bellek sorunlarını çözer. Fazla tüketmek belleğe ve kilo alımına iyi gelmez.

 

Beyin yakıtı kahvaltıdır. Atıştırma yapmadan düzenli olarak kahvaltı edin. Lifli, kepekli, tahıllı, süt ve meyveli kahvaltı idealdir.
Balık. Beyin fonksiyonunu geliştiren omega 3 ve proteine sahiptir. Bellek gerilemesinde etkilidir. Zihinsel düşüş ve bunamayı önler.
Fındık ve Çikolata. Bilişsel gerilemede etkilidir, antioksidan ve E vitamini kaynağıdır. Odaklanmada birebirdir. Kafeinsiz doğal uyarıcılardır.

 

Avokado ve Tam Tahıllar. Her organı özellikle kan akışı, kalp ve beyni besler. Kalbe, kolesterole iyidir. Plak birikimini azaltır beyin hücrelerini destekler kanı hızlandırır.
Yaban mersini. Beyni dış hasarlardan korur Alzheimer ve bunamaya karşı koruyucudur. Felci önler, öğrenmeyi kolaylaştırır, yaşlanmaya bağlı kan akışı ve zeka geriliğini düzenler.
Vitamin, Mineral ve Takviyeler. B, C, E, beta-karoten ve magnezyum içerir ve beyin işlevlerini artırırlar.
Konsantre dolu bir gün için. %100 doğal meyve suyu, balık, tam tahıllı ekmek veya simit, bir fincan kahve tüketin ve sonucu görün. Su için, iyi uyuyun, egzersiz ve meditasyon yapın.