Sağlıklı yaşam için sağlık bilgileri.


Kolay Zayıflamanın Püf Noktaları

Her zaman, kadınların kilolarından kurtulmak için verdikleri mücadele devam eder. Oysa ki spor yaparak ve sağlıklı beslenerek ideal vücut kilolarına ulaşmak mümkün. Spor yapıp, diyet programı uygularken şimdi vereceğimiz bazı ipuçlarını göz önünde bulunduran bayanların daha hızlı kilo verdiği araştırmalarca ortaya çıkarılmıştır.

Öğle Yemeğini Dışarıda Yemeyin:

Evde hazırlayan kadınlara oranla, dışarıda öğle yemeğini tercih eden bayanlar yapılan araştırmalara göre daha fazla kilo almaktadır.

Dışarıda yemek yemenin fazladan kilo aldırdığı zaten bilinen bir gerçekti. Ancak öğle yemeklerinin dışarıda yenmesinin daha fazla kilo aldırdığı yapılan çalışmalarla ortaya çıkarılmıştır.

Yediklerinizi Yazın:

Her yediğini bir kenara not alan kadınlar, uzmanlara göre programlarını daha düzenli sürdürüyor. Not almayan kadınlardan da %2 daha az kilo alıyor.

Çikolata Yenilebilir:

Yapılan bir araştırmada düzenli olarak çikolata tüketen kadınların, ara sıra yiyenlere göre daha zayıf olduğu belirlendi.

Patlamış Mısır Atıştırın:

Patlamış mısır, bağışıklık sistemini güçlendiren antioksidan içeriyor. Mikro dalga ya da sineme da tüketmek yerine, az yağda fırında yapmak atıştırmak ve zayıflamak isteyen kadınlar için idealdir.

Alkole Yaklaşmayın:

Kimi alkolün kalorisi az, kimininki de çoktur ancak her alkol kilo alınmasına biraz daha katkı sağlar.

Yemeği Koklayın

: Bayanlar genellikle, güçlü aromalı yiyecekleri daha küçük lokmalarla tüketiyorlar. Bu da yemeğin daha az yenmesine neden oluyor. Bu sebeple, yemeğe başlamadan önce koklayın, bu durum daha az yenilmesini sağlıyor.

Kahve Çekirdeği Atıştırın:

Yağ ve glukoz emilimini, kavrulmamış kahve çekirdeği yavaşlattığı için zayıflamaya yardımcı oluyor.