Sağlıklı yaşam için sağlık bilgileri.


Kolay Kilo Vermenin Püf Noktaları

İşte küçük püf noktalarla zayıflamanızı sağlayacak yöntemler:

Arkadaş Desteği;

Kimi insanlar, hedeflerine, başarılarını konuşacak ya da fikir edinebilecek arkadaş, terapist, eş ya da sevgileri sayesinde ulaşır. Siz de bu insanlardan biriyseniz zayıflamaya çalışırken, yargılamayan, koşulsuz destek veren bir sevdiğinizle olun. Eğer arkadaşlarınızın desteğiyle iyiye doğru gittiğinizi düşünüyorsanız onlara danışmaya devam edin.

Yavaş Yiyin;

Yediğiniz yemeğin tadını alın. Her iki çiğnemede bir çatalınızı bir kenara koyarak, yemeğin tadını çıkarın ve yediğiniz süre boyunca su yudumlayın.

Şekersiz Sakız Hep Yanınızda Olsun;

Canınız tatlı istediğinde şekersiz sakız, ağzınızı meşgul etmenizi sağlar. Bundan ötürü de daha az atıştırma isteği duyarsınız. Aynı zamanda dişlerinizi fırçalayamadığınızda dişlerinizin temiz kalmasını sağlar.

Dilinizi Şoka Sokun;

Yemek yerken özgür olmaya çalışın. Acılı ve baharatlı yemekleri de tadın. Doymuşluk hissi ve yeterince su alımını sağlamak için de acı ve düşük kalorili içecekler tercih edebilirsiniz. Acı yedikten sonra yanma hissi olursa bitki çayı ya da yeşil çay içebilirsiniz.

Uykunuzu Alın;

Vücudunuz, uyku sırasında dinlenir ve enerji depolar.

Gün boyu zinde düşünüp, güçlü olmak için besleyici ve hafif yiyecekleri tercih etmemiz gerekir. Uyku, kilo almanıza neden olan hormonal dengesizlikleri, iştah arttıran leptini düzenler. Ancak uykunuzu yeterince almadığınızda, kilo almaya neden olan ya da açlık hissi veren hormonlar düzensiz çalışmaya başlar. Bu yüzden kilo alır ve çok acıkırsınız.

Büyük Beden Kıyafetlerinizden Kurtulun;

Kilolarınızı başarıyla verdiyseniz kıyafetlerinizi birilerine verin. Dolapta saklamaya devam ederseniz, bilinçaltınızda onları tekrar giyme düşüncesi oluşur ve yeniden kilo alırsınız. En doğrusu her zaman yediklerinize dikkat ederek yaşamaya alışın ve güzel kalın.