Sağlıklı yaşam için sağlık bilgileri.


Kısa Ve Kolay Cilt Bakım Önerileri

Retinol, cildi yeniler, akne yani sivilceyle savaşır, hücre yenilenmesini sağlar ve destekler, cildin kurumasını önler, Ziana veya Aczone benzeri bir retinol nemlendirici kullanın.

Koyu ve mor halkalar için bol su için ve uykunuza dikkat edin. Uykusuzluk göz altlarını mahveder. Kafein, sigara ve alkolden uzak durun. Uyurken başınızı yüksekte tutun, yastıkla destekleyin. Cilt bakım ürünlerini doğru uygulayın. Önce kapatıcıyı sonra fondöteni, sonra pudra ve allığı uygulayın.

Hepsinden önce de krem. Dudak kenarındaki donuk görünümden çıkmak için sigara içmeyin, gece retinol, sabah güneş kremi sürün. Sırtüstü uyumaya çalışın. Bu şekilde yüzünüzün kırışması riski azalır. İşlenmiş, kalorili, yağlı gıdalardan uzak durun, sağlıklı beslenin. Meyve sebzeye ağırlık verin, doğal ve organik beslenin.

Çilek, domates ve brokoli cildi korur. Nemlendirici ve bazı bakım kremleri cildi germez sadece besler. Lazer epilasyon ile istenmeyen yüz tüylerinizden kalıcı olarak kurtulun. Beyazlatma ya da sarartma ve ağda da ince tüyler için idealdir. Deri lekeleri ve çiller de lazer teknolojisiyle alınabiliyor.

Güneşe çıkmadan koruyucu krem kullanın, güneşe direkt cildinizi maruz bırakmayın. Glikolik ya da salisilik asitli ürünler idealdir. Kahverengi el lekeleri için retinol, soya, meyan kökü ve kojik asiti birleştirip uygulayın. Makyajı daha az yapın, gece mutlaka iyice temizleyin.