Sağlıklı yaşam için sağlık bilgileri.


Kırmızı, Kadınlarda Nasıl Bir Etki Yaratıyor?

Rochester Üniversitesi, Trnava Üniversitesi ve Slovak Akademisi’nde yapılan bilimsel çalışmalara göre kadınlarda kırmızı renk bilgi kurmaya yarıyor.

Daha bilge ve daha seksi olmayı sağlıyor. Cinsellik vurgulanıyor daha güzel görünmeleri sağlanıyor ve eşleri tarafından koruyucu oluyorlar. Pretty Woman kadın karakterini kimse unutamaz. Kadını cazibeli seksi güzel cesur kılan bir renktir. Kırmızı gül, kırmızı ruj, kırmızı seksi iç çamaşırları, özel günlerde alınan kırmızı kalpli kutular. Erkeklerde cinsel alıcılık sinyallerini de bir çarka gibi açıyor.

Kadınların erkek tarafından algılanmasını kolaylaştırıyor. Kadınlar rakiplerini en çok açık kırmızı renk giydiklerinde kıskanıp tehdit olarak algılar. Cinsel sadakat sorunları bu durumda başlıyor. Romantik bir ilişkinin taahhüdü kırmızı şeyler oluyor. Potansiyel eş olarak kırmızı giyen kadınlar daha çok seçiliyor. Algıda seçicilik konusu tam da buna örnek. Rekabetçi ve eşini korumacı sadık kadınlar erkeklerin kırmızıya düşkünlüğünü ölçüyor. Kırmızı baskınlığı tutkuyu şehveti sosyalliği de simgeliyor.