Sağlıklı yaşam için sağlık bilgileri.


Kırışıklıklarla Savaşan Güzellik Bakım Ürünleri

Anti aging maddeleri son yıllarda oldukça popülerleşti. Gençleştiren ve yaşlanmaya karşı savaşan etken maddeler ve güzellik bakım ürünleri herkesin evine girdi.

Kırışıklıklara yol açan makyaj malzemeleri ve çok makyaj yapmak demode oldu. Artık doğal ve bakım ürünleriyle kırışmalara da yaşlanmaya da cephe alındı. Aldığınız ya da doğal olarak hazırladığınız anti aging krem veya ürünü önce cildinizin ufak bir kısmında deneyin. İşe yaradığını gördüğünüzde tüm cilde uygulayın.

BB ve CC kremler daha fazla öneriliyor. Hyaluronik asit ve peptidler molekül boyutları bakımından küçük çapta ürünlerdir fakat cilde derinlemesine nüfuz ederler. Kırışıklıkları en az seviyeye indiren iki etken maddedirler. Çoğu bakım kreminde, gece kremlerinde ve angi aging ürünlerde bu iki madde kullanılır.

Serbest radikallerle savaşırlar. Cildi derinlemesine besler ve onarırlar. Idebenon , E vitamini , yeşil çay ve argan yağı da cilt bakımı için gereken maddelerdir. Kırışmalara karşı doğal ve bitkisel bakımdan yana olun.

Bu maddeleri kolayca bulup kreminizi yapabilirsiniz. Makyaj yapmadan önce iyi düşünün kapatıcı fondöten kullanmayın makyajınızı gece iyice silin. Krem kullanın ve rutin bakımınızı muhakkak yapın. Güneşe çıkmadan ise koruyucu faktörlü bir krem sürün.