Sağlıklı yaşam için sağlık bilgileri.


Kırışıklıkları Azaltmanın Şaşırtıcı Ve Basit Yolları

Yanlış yastık kullanımı ve uyku tarzı cildin üst tabakasında izler bırakır ve zamanla kırışıklık yaratır.

Yüz üstü uyumak çatık kaş görünümüne ve kırışmalara neden olur. Yanak ve çenede de görülmeye başlar. Sırt üstü pozisyonda yatmaya çalışın. Somon gibi omega 3 asitli balıkları tüketin. Soğuk su balıkları deriyi besler. Diri, genç ve pürüzsüz kılar. Okuma gözlüğünüzü mutlaka kullanın. Bu da kırışıklık azaltmada önemli bir adımdır.

 

Yüz kasları göz kısıklığı ve bozukluğundan etkilenir. Göz çevresi güneşten ve kısmaktan kırışır bunun için önlem alın. Güneş gözlüğü de kullanın. Doğal asitler göz çevresi gözenekler kırışıklıklara bire birdir. İnci çizgileri onarır. Ölü deriyi üst katmandan atar. Çok sık yüzünüzü sıkamayın. Özellikle sabundan kaçının. Cildin nemini kaybedersiniz ve kırışmalar başlar. Jel ve krem yüz temizleyicileri tercih edin.

 

C vitaminli kremleri kullanın. Siyah kırmızı nokta gibi sorunları da önler. Cildin görünümünü iyileştirmek için soya tüketin. Cildin yapısını korur sıkılaştırır cilt tonunu dengeler. Kakao ve kahve de kırışıklık azaltıyor. Cildin nem su dengesini koruyor, güneşten koruyor, pürüzsüzleştiriyor. Güneşten korunun, güneş koruyucu krem kullanın, sigara içmeyin ve nemlendirici kullanın.