Sağlıklı yaşam için sağlık bilgileri.


Kilo Vermeye Başlamanın 5 Kolay Yolu

Gallup firmasının yurtdışında yaptığı yeni bir araştırmaya göre, yetişkinlerin yüzde 51’i kilo vermeye başlamak için umut gerektiğini bildirmiştir.

Kilo vermeye başlamadan önce bu süreç insanlara ağır gibi geliyor ve önceden vazgeçmeler başlıyor. Her zaman tam güven ve umut olmayacaktır. Size birkaç küçük tavsiye vereceğiz. İşte 5 muhteşem kilo vermeye başlama tavsiyesi:

Yulaf ezmesi ile güne başlayın. Araştırmalar özellikle kahvaltıda tüketilen yulafın diğer tahıllara göre açlığı daha çok bastırdığı biliniyor. Bu süreçte çok yardımcı.

Suçluluk: Diyeti bozduğunuz anlarda kendinizi ödüllendirdiğinizi söylerseniz bunun devamı hep gelir. Bunu büyük bir utanç olarak görüp kaçamaklara tamamen son verin.
Ölçek: Sayıları yani ölçülerinizi, kilonuzu düzenli olarak takip edin. Tartıda yukarı çıkan sayılar yanlış bir şeyler olduğunu gösterir. Sürekşi tartılmak yerine de sağlıklı beslenin. Daha iyi sonuç verecektir.

Kalorli içecekler: Sıvı olan şeylerin %37’si şekerli ve kalorili. Su için kalorisiz sıvı tüketin ama şekersiz olsun. Su, buzlu çay, şekersiz çay, yağsız süt ve sade kahve gibi.
Gece yemekten kaçının : genellikle 10 civarında akşam yemeği yiyen insanlar yeni bir araştırmaya göre, daha önce yemek insanlara göre günlük 248 kalori fazla tüketiyor .