Sağlıklı yaşam için sağlık bilgileri.


Kilo Vermenin Kolay Yolları

Bayanların her Pazartesi başlayıp Salı günü bozdukları diyetlerden sıkıldıklarını duyar gibiyiz. Çok haklısız, biz de olsak kibrit kutusu kadar peynir yiyin, öğle yemeğinde ızgara et tüketin gibi kurallara dayanamazdık. Aslında sağlıklı ve kolay kilo vermek sanıldığı kadar zor değil. İşte sizin için araştırdıklarımız:

Kilo Vermenin Kolay Yolları

· Yeşil Çay: Yeşil çay, metabolizmayı hızlandırarak, daha fazla yağ yakılmasını ve böylelikle kilo verilmesini sağlar. Metabolizmanın hızlı çalışması için her gün 2-3 fincan yeşil çay tüketebilirsiniz.

· Yulaf Tüketin: Uzun süre tok kalmanızı sağlayan besinlerden biri de yulaf ezmesi ve kepeğidir. Bu besinin kalorisi de oldukça düşüktür. Bilhassa sabah kahvaltılarında tüketilen 4-5 kaşık yulaf ezmesi ve süt hızla kilo vermenizi sağlar.

· Katı Yağı Bırakın: Yemeklerinizin tümünde, sıvıyağ ve zeytinyağı kullanmanızı tavsiye ederiz. Çünkü katı yağ vücuttan kolaylıkla atılamaz ve bunun yanı sıra çeşitli hastalıkları da beraberinde getirir.

· Sıvı Tüketin: Yemeklerden önce ya da sonra su içmek bir şey ifade etmez. Önemli olan gün içerisinde 2 litre su tüketebilmenizdir. Bu durumu alışkanlık haline getirirseniz vücudunuzdaki değişikliğin siz de farkına varacaksınız.

· Spor Yapın: Hızlı bir şekilde kilo vermek için düzenli egzersiz ve spor şarttır. Yani spor yaparak hem hızlı kilo verir hem de verdiğiniz kilolar sonucunda vücudunuzda oluşabilecek sarkıklıkların önüne geçmiş olursunuz.

· Kalsiyum Tüketin: Kalsiyum açısından zengin gıdalar tüketerek kilo verme hızınızı arttırabilirsiniz. Günlük beslenme listenize süt, ayran, yoğurt ve kefir gibi kalsiyum açısından zengin gıdaları ilave edebilirsiniz.

· Elma Sirkesi: Kolay kilo vermek için elma sirkesini deneyebilirsiniz. Bal ve ılık su ile beraber kullanacağınız elma sirkesi kolay kilo vermenize yardım edebilir. (Bkz: Elma sirkesi ile zayıflama)

Kolay Kilo Verme Hakkında Yanlış Bilinenler

Kilo vermek için kolay yöntemler ararken, bazı yanlış bilgiler sizi yanlış yönlendirebilir. Bu konuda sizleri uyarmak istiyoruz. Şu üç yanlışa düşmeyiniz:

1) 1 Ayda 30 Kilo Vereceksiniz:

Tam bir yalan, bu sözlere inanmayın. Her kim olursa olsun sizi hızlıca zayıflatmak gibi saçma sapan vaatlerde bulunanlardan uzak durun. Çünkü kilonuzu aşırı hızda verirseniz hem bünyeniz zayıf düşer hem de sağlığınız tehlikeye girer.

Bilhassa bünyesi zayıf kişiler daha kolay hasta olur ve zayıflamaya çalışırken tehlikeli hastalıklar sebebiyle zor günler yaşarsınız.

Yani ilk ipucu çok hızlı zayıflamak her zaman beraberinde başka dertleri de getirir.

2) Bu Hapı İçtiğinizde Hiç Yorulmadan Zayıflarsınız:

Hayatını kaybeden birçok kişi, zayıflama hapı ve zayıflama ilacı adı altında satılan zehirli maddeleri kullanmıştır. Elinizin altında internet varsa bu şekilde de araştırabilirsiniz. Bu gibi haberler çok fazla. Çünkü bu olayda sihirli bir numara yok.

Burada amaç, insanların sırtından onların problemleri sayesinde para kazanmaktır. Bu konuda hızlı sonuç alan tek kişi satıcıdır. Aynı zamanda iştah kesici ve yağ eritici haplarla kişinin bünyesi zayıflatılır.

Yani ikinci ipucu, zayıflama hapları ve ilaçlardan kesinlikle uzak durun.

3) Bu Diyeti Yapan Kişi Aynı Hafta 20 Kilo Verir:

Diyet uygulamaya başladığınızda mutlaka bir doktora danışın. İnternetten elde ettiğiniz bilgiler bilinçsiz kişiler tarafından yazılmıştır. Çünkü gerçek bir diyette her türlü gıdadan belli miktarlarda bulunur. Sadece simit yiyerek zayıflayın, bir bardak sirke için gibi öneriler çok tehlikelidir.

Bu konuda bir diyetisyene para vermek istemiyorsanız bile akılcı olmayan yöntemlerden uzak durun, uygulamayın.

Yani üçüncü ipucu, zayıflama diyeti yapıyorum diye kendinizi kandırmayın.