Sağlıklı yaşam için sağlık bilgileri.


Kilo Vermek İçin İdeal Yiyecekler

Baştan çıkarıcı kalorili ve bazen sağlıksız gibi görünen bazı gıdalar kilo vermenize yardımcı olacak ve besin değerleriyle aslında sağlığınıza destek verecek. İşte o mucize besinler ve özellikleri.

Yumurta. Sağlıklı beslenme söz konusu olduğunda yumurta birçok tartışmaya açılmıştır. Çoğu yetişkin için güvenli ve besleyici bir gıdadır. Kahvaltıda yumurta yiyenler daha kolay kilo veriyor. Çünkü yumurta sindirimi kolaylaştıran proteinleri bolca içeriyor. Sabah protein yemek mideyi gün boyunca tok tutar ve daha az acıkırsınız.

Biftek. Sağlıkçılar kırmızı eti azaltın deseler de sığır etinin yağsız kısmı sağlıklı olabilir. Bel çevresi için kötü değildir. Derisiz tavuk göğsü de yenebilir. Yumurta gibi ette de protein vardır. Doymuş yağı az olandan tercih edin. Bonfile, sığır fileto gibi yağsız etleri az miktarda tüketin.

Makarna. Az miktarda tüketilebilir. Tahıl ihtiyacını karşılar. Kepekli diyet makarna tüketilebilir. Günde birkaç porsiyon tam tahıllı gıda alınmalıdır. Tam tahıllar karın yağlarını hızlıca yakar.
Fındık. Yağ oranı yüksektir ama bu yağ iyi yağdır. Protein içerir kan şekerini dengeler. Lif bakımından zengindir. Günde bir avuç fındık tüketin. Kalorisi az olan ceviz ve fındığı tercih edin. Açlığı kontrol eder fazla yemenizi engeller.

Peynir. Kalsiyum açısından zengindir. Az kalorili süt ürünleri tüketin. Az yağlı ve yağsız peynir, süt ve yoğurt tüketin. Kalsiyum ile vücut daha fazla yağ yakar. Kalsiyum içeren gıdalara yönelin.

Kahve. Kremalı, şekerli ve aromalı olmayan sade kahve aşırıya kaçılmadan içilebilir. Yağsız ve kalorisiz bir haldeyken metabolizmanızı destekler. Bir çay kaşığı yağsız süt eklenebilir.
Diyetisyenler yasakları ve önerileri sizlerle paylaştı. Hiçbir gıdadan mahrum kalmadan sağlıklı beslenin ve kolayca kilo verin. Miktarı ayarlamak anahtar noktasıdır.