Sağlıklı yaşam için sağlık bilgileri.


Kilo Verdiren Yiyecekler: Zayıflatan Baharatlar

Hardal Tohumu: Metabolizmayı tetikleyerek yağ yakımının hızlanmasını sağlar. Kilo vermek için çok büyük bir yardımcıdır.

Karabiber: Karabibere sihirli biber adını vermek de doğru olacaktır. Çünkü karabiberin vücuda 20 dakikalık yürüyüş etkisi yarattığı yapılan çalışmalarla ortaya çıkmıştır. Aynı zamanda yağ yakımını hızlandırır.

Zayıflatan Baharatlar: Metabolizma Hızlandıran Kırmızıbiber

Kırmızıbiber: Konu kilo vermek olduğunda, kırmızıbiber baharatların baş tacıdır. Yapılan araştırmalarda metabolizmayı %25 hızlandırdığı kanıtlanmıştır.

Nane: Nane, sindirim sisteminin işleyen düzenini uyarır ve doğal açlık bastırıcı görevini üstlenir. İştah azaltarak tokluk hissi verir.

Rezene: Rezenenin, iştah bastırıcı, açlık hissini azaltıcı ve idrar söktürücü özelliği vardır. Sıvı yolla, vücuttaki toksinlerin atılmasını sağlar. Bu lezzetli bitki aynı zamanda çok iyi bir sindirim için faydalıdır ve etkili bir metabolizma için iyi bir uyarıcıdır. Böylelikle kilo vermeye teşvik eden, son derece etkili bir bitkidir.

Zayıflamaya Yardımcı Maydanoz

Maydanoz: Maydanozun doğal bir idrar söktürücü olma özelliği vardır. Aynı zamanda karaciğer ve böbreklerin temizlenmesini sağlar. Sindirime yardımcı olur, kilo vermek için de destekler.

Kimyon: Metabolik fonksiyonları iyileştiren ve sindirime yardımcı olan bir baharattır. Aynı zamanda bağışıklık sistemini güçlendirerek kan akışını da arttırır.

Kakule: Antispazmodik özelliği ile iyi bir temojeniktir. Sağlıklı sindirime yardımcı olarak metabolizmayı hızlandırır.

Kilo Vermeyi Kolaylaştıran Zencefil

Zencefil: Çok iyi bir idrar söktürücüdür ve sindirime yardımcı olur. Şişkinliğin önüne geçerek kolesterol emilimini engeller. Termojenik özelliği ile kilo vermeyi kolaylaştırır. Vücut ısısının seviyesini de yükseltir.

Zerdeçal: Metabolik fonksiyonların iyileşmesini sağlar, vücuttaki yağ yakımını hızlandırır ve sindirime yardımcı olur. Antioksidan özelliklere de sahiptir.