Sağlıklı yaşam için sağlık bilgileri.


Kilo Aldırmayan Abur Cuburlar

Hepimiz abur cubur diye tanımlandırdığımız yiyeceklerden markete girip çocuk gibi sepeti doldurmak istemiyor muyuz? Kesinlikle evet. Çünkü abur cubur sevdası hepimizin içinde olan bir duygudur. Çikolatalar, cipsler, gofretler, şekerler her insanın tadına doyamadığı lezzetlerdendir. Fakat rejim dönemindeysek ve canımız bu lezzetler çekiyorsa tabi ki uzak durmamızın yararı olacaktır.

Yoksa kilo vermek yerine tam tersine başladığımız kilodan çok daha fazlasını geri alabiliriz.
Gelelim, hem diyet yapıp, hem de canımızın istediği abur cuburları nasıl tüketeceğimize;
İşte size zararı dokunmayacak abur cuburlardan bazıları:

Kilo Aldırmayan Abur Cuburlar
Fındık:

Kilo aldırmadan rahatça tüketebileceğiniz fındık, aynı zamanda metabolizmanızı çalıştırmada işe yaracaktır. Bilhassa fındık ve kuru üzümü karıştırarak daha lezzetli bir tat haline dönüştürebilirsiniz.
Kuru Üzüm: Leblebi ile kuru üzümü karıştırdığınız zaman, çok hoşa giden bir karışım oluşturabilirsiniz. İstediğiniz zaman çantanızda bulundurup, tüketebileceğiniz, besin değeri yüksek olan bir abur cuburdur.

Ayran:

Sudan sonra gelen en sağlıklı içecek ayrandır. Ayran içmek, vücudun kaybettiği suyun alımını da kolaylaştıracaktır. Tok tutabilen ve serinletici, sağlıklı bir içecektir.
Yoğurt: Kilo alımını yavaşlatan ve yağ yakımını kolaylaştıran yoğurt, bunları içeriğindeki kalsiyuma borçludur. Dolaşım sistemimizin düzene girmesi ve vücuttaki ödemlerin dışarı atılması için maydanozla yoğurdu karıştırıp, tüketmek yeterli olacaktır.
Süt ve Bitter Çikolata: Metabolizmayı hızlandırma etkisi olan çikolata, en sevdiğimiz abur cuburların başında gelir. Süt ile karıştırıldığında ise zayıflamaya yardımcı olur.