Sağlıklı yaşam için sağlık bilgileri.


Kendinizi Biriyle Çıkmaya Hazır Hissediyor Musunuz?

Aşık oldunuz veya buna yakın şeyler hissediyorsunuz. Ondan hoşlandınız, o da sizden. Peki, buluşmaya onunla çıkmaya hazır mısınız?

Ailenizden gece buluşmaları için izin alıp rahatça dışarı çıkabilmelisiniz. Tabii ki, fakat önce kendinize sormanız gereken bazı sorular olacaktır.
15-16 yaşında da insanlar buluşmaya gidiyor fakat kim hangi yaşta hazır olur, olgunluğa ulaşır bu bilinmez. Her insan farklı zamanda hazır olur.

Cinsel anlamda da ruhsal olarak da kendinizi hazır hissetmeniz önemli. Uzun vadeli ilişkiler bakımından ileri yaşta insanlar buluşmalara daha hazır ve bilinçli gidiyor. Kimsenin size sınırlarınızı söylemediği yaş, olgun olduğunuz zaman ve yaşınızdır. Kendi cinsel ve duygusal kararlarınızı rahatça aldığınız zamandır bu.

Hayır ve dur demeyi bilmek de olgunluktur. İlişkilerde yer alan retler ilişkiyi zedeliyorsa sağlam bir durum yoktur. Kırmadan nazik bir şekilde olmazlarınızı belirtin. Önce iki iyi arkadaş olabilin, fikir ve ruhlar uyuşmalı. Bu yüzden romantik buluşmadan önce birbirinizi iyi tanıyın.

Bir de çıkmaya başlamadan önce o kişiden fiziksel ve ruhsal anlamda gerçekten hoşlanıyor musunuz bunu düşünün. Sadece iyi görünmesi yetmez, davranışları, huyları, alışkanlıklarını inceleyin. Ortak noktalarınızı bulun.

Bu kişi sizin için güvenilir mi ve doğru kişi mi? Her şey tamamsa, buluşmaya biriyle gitmeyin, samimi ve rahat bir ortamda olun ve dostça güzel bir akşam geçirirken aynı zamanda küçük detaylarla romantizm de katın.