Sağlıklı yaşam için sağlık bilgileri.


Kekik Suyu İle Zayıflama: Kekik Suyu Zayıflatır Mı?

Sağlık problemlerine yol açacak problemlerden biri de fazla kilolardır. Fazla kilolardan; kalp ve damar hastalıkları, diyabet gibi hastalıklardan korunmak için kurtulmak gerekir. Farklı alternatiflere başvurarak fazla kilo problemi olanlar sağlıklı bir vücuda kavuşmaya çalışırlar. Uygulanan alternatiflerin arasında kekik suyu da kekik suyu da yer almaktadır.

Kekik Suyu İle Zayıflama: Kekik Suyu Zayıflatır Mı?

Kekik suyu zayıflatır mı? Kekik suyu ile zayıflamak mümkün mü? Zayıflamak isteyenler için kekik suyunun hazırlanışı ve kullanımı:

Vücutta bulunan yağların erimesinde kekik suyu, büyük rol oynamaktadır. Bunun yanı sıra kan dolaşımını hızlandırıp, damar tıkanıklığını önleyerek tansiyonu dengede tutmaktadır.
Yağ Yakımında Kekik Suyu Etkili: Kekik suyu, yapılan birçok araştırmalara göre, mikrop öldürücü bir etkiye sahiptir. Yağ yakımını, metabolizmayı düzenleyerek hızlandırır. Kekik, ayrıca kanser hastalığı için de engelleyici bir bitkidir. Şeker hastalarına da tavsiye edilmektedir.

Kekik Suyunun Hazırlanışı:

Kekik taze olmalıdır.çünkü kurutulmuş olan taze kadar etkili değildir. Bir adet küçük bir adet büyük boy tencere kullanılacaktır. Bir miktar su büyük tencereye konulur.

Kekik yaprakları da küçük tencereye ilave edilir. Küçük tencere su ilave edilen tencerenin içerisine oturtulur. Hava almayacak biçimde de tencerenin kapağı kapatılır. Ortalama 1 saat ocakta bu şekilde kaynatılır. Ve kekik suyu hazır hale gelir. Hazmı kolaylaştırıp, sindirim sistemini düzene sokacaktır. Kandaki fazla yağın da dışarıya atılmasını sağlayacaktır. Kilo vermek isteyenler için kalori yakıcı bir etkisi olduğundan idealdir. Cilt temizleyici özelliği vardır. Kekik suyuna ufak bir parça pamuk batırılarak cilt temizlenirse pırıl pırıl olacaktır.