Sağlıklı yaşam için sağlık bilgileri.


Kayısı Maskesi İle Cilt Lekelerinizi Yok Edin…

Kayısı, diğer meyvelere göre; cilt güzelliğine sağladığı faydalar ile bambaşka bir öneme sahiptir. Cildi güzelleştiren ve gençleştiren maddelerden oluşması. Dermatologların kozmetik ürün yapımında en çok tercih ettikleri bir meyve olmasını sağlamaktadır.

Doğada bolca bulunan ve maddi olarak çok uygun olan kayısı sayesinde ister yiyerek, isterseniz de kür şeklinde cildinize uygulayabilirsiniz. Çekirdeğinden özel yağ elde edilerek güzelleşme amacıyla kullanıldığı bilinmektedir.
Eşsiz ve mucizevi bir meyve olan kayısı sayesinde genç ve güzel görünmek oldukça kolaydır. Cildi yenileme özelliğine sahip kayısı ile sahip olduğunuz inatçı sivilce lekelerinizden de kolayca kurtulabilirsiniz.
Kayısı maskesi ile cildinizi yenilemek için;
5 Adet taze çekirdekleri çıkartılmış kayısı
1 adet elma kabuğu
Yukarıdaki malzemeleri kısık ateşte bir süre ezilecek kıvama gelene kadar tuttuktan sonra, bir kaşık yardımı ile ezerek maske kıvamına getiriniz. Soğuyan karışımı cildinize sürdükten sonra 15 dak. Bekleyiniz. Sürenin sonunda ılık su ile cildinizi durulayınız. Bu işlemi haftada 2 kez düzenli olarak yaptığınızda ışıl ışıl ve pürüzsüz bir cilde sahip olabilirsiniz.