Sağlıklı yaşam için sağlık bilgileri.


Karın Bölgesindeki Yağlanmaya Karşı Yapılması Gerekenler Nelerdir?

Çeşitli sebeplerden dolayı karın bölgenizde oluşan yağlanmalar oldukça kötü bir görünüme neden olabilmektedir. Karın Bölgesinin olması gereken normal ölçüler bayanlarda 80 cm, iken erkeklerde ise 94 cm’dir. Bu ölçülerin üzerinde olan göbek bölgesi için aşırı yağlanma durumundan söz edebiliriz.

Karın bölgesinde yağ oluşmasının birçok farklı sebebi olabilmektedir bunların başında; hareketsiz bir yaşam, dengesiz beslenme ve aileden alınmış genetik özellikler gelmektedir.

Bölgesel olarak oluşan yağlanmayı sadece bölge bazında eritmek imkânsızdır. Bazı bölgesel hareketler veya tüm vücut üzerinde verilen kilo sayesinde her bölgede aynı oranda bir zayıflama gerçekleşebilir.

Bölgesel olarak zayıflamak yerine daha sağlıklı ve dengeli bir beslenme sistemi sayesinde vücut üzerinde bulunan fazla yağların çözünmesine destek olabilirsiniz. Beslenme sırasında sadece göbeği çalıştıran hareketlerden de destek alarak karın bölgesinde oluşmuş yağlarda azalma sağlanabilir.

Karın bölgesinde bulunan yağları azaltmak için bol bol hareket şarttır. Yürüme bandı ve yüzme gibi aktivitelerle vücut yağlarının çözünmesini sağlarken en fazla yağ bulunan karın bölgesinde çözünme işlemi çok daha fazla ve hızlı gerçekleşir.

Spor ve hareket şeklinde yağ yakımı göbeğinizin erimesine yardımcı olurken yağlardan kurtulan göbek derisinin de toparlanarak gergin kalmasına yardımcı olmaktadır.