Sağlıklı yaşam için sağlık bilgileri.


Kalp Hastalığı Riski Diyetle Azalır Mı?

Ağır kalp hastası olanlar, tansiyon sorunu çekenler veya kalbi kötü durumda olanlar beslenme taktikleri ile iyileşebilir.

Uzmanlara göre yeme içmeye 24 saat ara vermek kalp hastalığını önlüyor ve iyileştiriyor. Rutin ve hızlı gerçekleşecek bu bir günlük süreçte kalp sağlığı iyiye gidebilir. Oruç tutmak gibi düşünün ve 24 saat veya buna yakın bir süre boyunca bir şey yiyip içmeyin ve tansiyon kalp sağlığınızı kontrol edin.

Sigara ve alkol de alınamadığından kalp hastalığı riski de böylece azaltılmış oluyor. Aç kalmak veya zararlı besinlerden ve maddelerden uzakta kalmak kalbe iyi gelir.

Kalori denetimi yapılır  ve bu alışkanlık ara ara uygulanabilir. Güzel bir orucun ardından sağlıklı bir diyete devam edilmelidir. Düşük yoğunluklu lipoproteinin azaltılması kötü kolesterole de yardımcı olacak.

Yani yağlıları da yemediğiniz için kolesterol de düzene girecek. Kalp ve tansiyon da düzenlenecek. Şeker metabolizmasında yani diyabetlilerde bu sıkıntı yaratabilir. Önce doktorunuza danışın sonra bu diyete girin.