Sağlıklı yaşam için sağlık bilgileri.


Kalbinize Zarar Veren İlişki Alışkanlıklarınız

Araştırmalara göre eşleri ya da sevgilileri tarafından yeme içme konusunda birçok insan yönlendirilebiliyor.

Steakhouse restoranlar artık çok revaçta ve özel bir akşam yemeğine gittiğinizde kendinizi etlerin, kızartılmış yağlı soslu bol kalorili menülerin önünde buluyorsunuz. Sonuçta hiçbir kadın alelade bir yere yemeğe götürülmek istemiyor. Erkeklere de et evleri balık lokantaları gibi yerlere götürmek düşüyor.

Oysa ki, bu menüler kalbe ve sağlığa çok zararlı. Steak yediğinizde koroner arter kalp damar hastalıklarını da başlatmış oluyorsunuz. Damarları tıkıyor, kolesterol ve tansiyonu çıkarıyor, şekere bile kötü gelebiliyor. Ruhsal sıkıntılar veriyor, kilo aldırıyor. Ama en önemlisi kalbe basınç yapıyor ve rahatsızlık veriyor.

İlişki doyumu konusunda ise, eşlerini üzen kişiler de üzülen taraf da yine kalp kırıklığı sendromuyla ruhsal sıkıntıları yaşamakla kalmıyor, kalp hastalıkları başlatılıyor. Birbirinizi ilişkinizide olumlu destekleyin. Kararsız ve geride duran olmayın.

Kalp hastalıkları genç yaşta tohumlarını bırakır ileride sorunlar çığ gibi büyür. İlişkinizi sağlam tutarsanız destekçi olursanız kalp sorunları da genel sağlık sorunları da yaşamazsınız. Kısacası kalp kırıklığı maddi manevi anlamda ilişkilerimizden etkilenmektedir.