Sağlıklı yaşam için sağlık bilgileri.


Kadınlarda Kasık Ağrısına Ne İyi Gelir-Adet Sancısı Nasıl Geçer?

Kadınlarda Kasık Ağrısına Ne İyi Gelir-Adet Sancısı Nasıl Geçer?

kadınlarda kasık ağrısına doğal çözümler

kadınlarda kasık ağrısına doğal çözümler

Kadınlarda her ay regl dönemlerinde ortaya çıkan kasık ağrısı bazen hayatı etkileyecek şiddette olabiliyor. Kasık, yumurtalık çevresi ve belde kendini gösteren ağrılar için ilaç kullanımı adet dönemini etkilediği için; bu ağrılara kesin çözüm için bitkisel karışımlardan yararlanabilirsiniz.
Öncelikle bilmelisiniz ki beslenmeniz bu kasık ağrılarını engelleme de oldukça etkili. Regl döneminden 1 hafta önce tuz tüketiminizi azaltmalısınız. Bu vücuttaki su tutumu azaltır ve ağrısız bir dönem geçirmenizi yardımcı olur. Yemeklerde bol bol fıstık, balık, fındık ve et tüketmelisiniz. Kızartmalardan uzak durup az işlemden geçirilmiş sebzeler ile beslendiğiniz de daha rahat bir adet dönemi geçirebilirsiniz. Çok şekerli, çok tuzlu, çok acılı yemeklerden uzak durmanızda fayda var. Ayrıca idrar sökücü özelliği ile ıhlamur, maydanoz ve kuşkonmaz gibi besinlerde de yararlanabilirsiniz.
Kasık Ağrısına iyi Gelen Bitkiler Nelerdir?

Kasık ağrısına bitkisel çözüm olarak evde kendi kendinize bitkilerden elde ettiğiniz karışımlar ile çözüm bulabilirsiniz. Kasık ağrısına iyi gelen bitkiler ile hazırlanan bitki çayları ağrıların geçesinde gerçekten de işe yarıyor.

• Karışık bitki çayı olarak bilinen bitki çayı en bilindik çözümler arasında yer alıyor. Aslanpençesi, civanperçemi, ada çayı ve çobançantası bitkilerini bir cezvede kaynatıp suyu süzüp, içerisine 1 kaşık bal katarak tüketebilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken tek nokta bitkileri çok fazla kaynatmamak, 1 dakika kadar kaynaması yeterli. Aksi takdirde içerisindeki etkin maddeler kaynarken etkisini kaybedebiliyor.

• Kasık ağrısı için bir diğer bitkisel çözüm ise soğan suyu. Bir soğanı kırıp 1 litre suda haşlayın. Kaynayan soğan suyunda soğanları süzüp, karışımı soğumaya bırakın. Bir kavanoza yada bir cam sürahide buzdolabında bekletebilirsiniz. 15 gün süresince her gün iki bardak için.

• Kasık ağrısına iyi gelen bitkiler arasında safran da yer alıyor. Ağrıyı önlemek için bir tatlı kaşığı safranı bir cezve suyun içinde kaynatın. Kaynattığınız suyu bir kaşık bal ekleyerek tüketebilirsiniz. Bal bu karışım için oldukça önemli. Çünkü afrodizyak etkisi yaratan karışım özellikle regl dönemlerinde adet söktürücü bir etkiye sahip.

• Kasık ağrısı için 
Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu önerisi ile ortaya çıkan civanperçemi çayı da oldukça etkilidir. Adet dönemi sancılarını önceden engellemek için civanperçemi çayını adet döneminizden 3 gün önce içmeye başlamalısınız. Çay için bir tatlı kaşığı civan perçemini yarım litre suda kaynatın. Ağzını kapatarak 3 dakika kısık ateşte demlenmeye bırakın. Demlenen civanperçemi çayını soğuduktan sonra süzüp akşamları ve sabahları bir su bardağı olmak üzere tüketebilirsiniz. Ancak civanperçemi çayını hazırlayıp dolapta bekletilemiyor. Günlük ve taze olarak hazırlayıp tüketmelisiniz.

Kasık ağrısı için bitkisel çözümler oldukça fazla. Bunlarda bir kaçı hem basit hem de masrafsız. Örneğin rezene ve portakal kabuğunu aynı miktarda karıştırarak suda kaynatıp içebilirsiniz. Lavanta, papatya, mentollü nane, yarpuz çiçeği gibi sakinleştirici etkisi ile bilinen bitkileri tek tek yada bir kaç tanesini bir arada kaynatarak tüketebilirsiniz. Bir cezve kaynamakta olan suyun içine iki çay kaşığı tarçın ekleyerek demlenmesini bekleyin ve ardından süzerek için.

Tüm bu bitkisel çözümler dışında kasık ağrısına iyi gelir mi diye düşünürseniz; sıcağın ağrıya iyi geldiği biliniyor. Sıcak su torbası yardımı ile kasık ağrılarınıza çözüm üretebilirsiniz. Fakat ağrıyan yerinize direkt olarak koymamalısınız. Karnınıza koyduğunuz zaman var olan ağrıyı daha da kuvvetlendirebilir. Bunun yerine sıcak su torbasını ayaklarınız altına yada belinize koyduğunuzda kasık ağrısının yavaş yavaş geçtiğini fark edeceksiniz.