Sağlıklı yaşam için sağlık bilgileri.


Kadınlara Özel Cinsel Dürtüyü Sağlayan Bir İlaç Var Mı?

Şimdiye dek kadın libidosunu yükselten ilaçlar çok fazla üretilip desteklenmedi.

Cinsel işlev bozukluğu damla ve ilaçları genelde erkeklere üretiliyor. Yine de bu konuda etkili tedavi yöntemleri de var. İlk adım sorunun ne olduğunu bulmak. Fiziksel ve duygusal olarak kendinizi yetersiz ve mutsuz hissediyor musunuz? Cinsel işlev bozukluğu yaşıyor ve sorunlarla boğuşuyor musunuz?

Hormonal menopoz ve doğumla ilgili durumlar, trioid problemleri gibi fiziksel sorunlar, kronik stres ve kötü giden ilişkiler, depresyon ile ruh sağlığı rahatsızlıkları, antidepresanlar, doğum kontrol hapları, anksiyete, tansiyon ilaçları libidoyu düşürebilen etkenlerdir. Seks sırasında görülen ağrı ve sancılar ve buna benzer olumsuz olaylar da kadını cinsellikten soğutur ve cinsel isteği, dürtüyü azaltır.

İlişki danışmanları ve cinsel terapistlere başvurulabilir. Fiziksel ve duygusal sorunlarınız bu şekilde çözülebilir. İlaç gerekliyse de doktorlar uygun ilaçları önerecektir. Vajina kuruluğuna karşı östrojen kremleri libidoyu artıran en önemli ilaçlardır. Vajinal bölgeye sürülür.

Erektil disfonksiyon jelleri ve ilaçları verilebilir. Testosteron canlandırıcı ilaçlar, orgazmı kolaylaştıran damla ve haplar verilebilir. Hormon destek terapileri verilebilir, depresyon ilaçları kesilebilir. Her kadının sorunu farklı olduğundan kişiye göre değişen tedavi yöntemleri uygulanır.