Sağlıklı yaşam için sağlık bilgileri.


Kadınlar Ve Alkol Hakkındaki Gerçekler

Alkol öyle bir şeydir ki hiç fark ettirmeden bir anınızda akut gastrointestinal kanama, kardiyopulmoner arrest ve kardiyojenik şok hatta karaciğer sirozuna kadar varabilir ve artık çaresiz anınızda ölüme götürebilir.

Alkol bilinçli tüketilmelidir ve ılımlı içemiyorsanız içilmemelidir. Alkol bağımlıları tedavi merkezleri ve klinikleri grup terapileri oldukça faydalı olabilir. İster bireysel olarak psikiyatri tedavisine gidin ister alkolikler toplantılarına ve grup terapilerine gidin ama rehabilite olma açısından ileri derecede alkol tüketicisi iseniz mutlaka tedavinizi olun ve bağımlılıktan tamamen arının.

Kadınları aşırı alkol kullanımı oldukça kötü etkiliyor. Daha kısa sürede sarhoş olur, daha fazla aşırılıklara karışır, daha zayıf karakterli olur, bağımlı olmaya daha meyillidir, kilo almaya daha meyillidir, cinsel işlevleri çok kolay bozulabilir örneğin orgazm olamazlar ve cinsel istekleri azalır. Kadınlık hormonları yavaşlar ve bir süre sonra ona ait özelliklerde durma yavaşlama kötü çalışma durumları gözlenir. Erken menopoz, adet düzensizliği, cinsel sorunlar gibi.