Sağlıklı yaşam için sağlık bilgileri.


Kadınlar Neden Orgazm Taklidi Yapar?

Sahte orgazm durumu sekste farkedildiğinde neler olur?

Kadınların sık sık başvurduğu orgazm taklidi yöntemi neden yapılıyor ve sonuçları neler oluyor? Cinsel davranış anket ve araştırmalarında kadınların çoğunluğu oral seks ya da normal seks sırasında tatmin olamadıklarından ya da geç boşaldıklarından partnerlerini mutlu etmek adına orgazm taklidi yapabiliyor.

Böylece orgazm yalanıyla eşlerini tahrik etme ve ilişkiyi sonlandırma çabası da olabilir. İlişkiyi bir an evvel sonlandırmak ve hızlandırmak adına veya orgazm olamama endişesi ile bu yapılabiliyor. Karşı tarafın duygularını incitmekten kaçınan kadınlar da genelde tatmin olma taklidi yapabiliyor. Oral seks sırasında yapılan orgazm taklidinin ise farklı bir sebebi var.

Kendilerini daha fazla tahrik edip tatmin olma ve daha çok zevk alma açısından yalancı orgazm çığlıkları ve inlemeler devreye giriyor. Eşlerinin egosunu korumak ve uyarılmalarını artırmak için orgazm taklidi yapılıyor. Cinsel açından bu durum çok da tuhaf ve yanlış değil.

Hiç orgazm olunamıyor veya geç kalınıyorsa da orgazm yalanına başvuruluyor. Beceriksiz ve yetersiz gibi görünmemek adına cinsel organda uyarılma ve his değişimi bu şekilde gösterilmeye çalışılıyor. Bunun yerine eşinizle konuşabilir ve en yakın zamanda bir cinsel terapiste ve jinekoloğa görünebilirsiniz.