Sağlıklı yaşam için sağlık bilgileri.


İşitme Cihazı Hakkında Bilgiler

İşitme kaybı yaşayan yüz binlerce kişi işitme cihazını kullanıyor. Kulağa takılan minik bir aparat ile duyma yetisi destekleniyor.

Birçok kişi bu sorununu gizliyor ve bu cihazı takmaktan utanıyor. Modern işitme cihazlarında eskiye nazaran büyük gelişmeler var. Daha şeffaf, küçük ve az görünen yapıdalar. Bir gözlüğü nasıl takıyorsak kulak cihazını da takmalıyız. Analog yöntemlere göre dijital yeni çözümler çok daha etkili. Daha küçük ve kulak kıvrımına uygun yapıdalar. Yüksek ses kalitesi ve net duyumuyla yeni işitme cihazlarını denemelisiniz. Genelde kullanıcılar da memnun. Amplifikasyon ve tasarım seviyeleri ile farklı boyutlarda üstün avantajlar sağlıyorlar.

Kulak kanalının arkasına iyice oturtulan cihazlar geniş işitme imkanları sağlıyor. İhtiyacınıza uygun düşük maliyetli cihazlar piyasada. İşitme kaybı seviyenize göre ihtiyaca uygun bir işitme cihazı önerilir. Doğal sesleri yansıtan ve netleştiren bu cihazlar özellikle ileri yaştaki kişilerde büyük rahatlık sağlar. Modern, pilli ve dijital bu cihazların tasarımları da değiştiriliyor. Cilde, kulağa ve kulak kanalığa rahatça uyum sağlıyor. Yanınızda yedek pilleri bulundurmayı unutmayın.